Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, šiais metais ralis vyks Druskininkų ir Lazdijų apylinkėse. Lenktynininkų lauks pasikeitę greičio ruožai. Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai vasarą praūžusios audros suniokojo anksčiau greičio ruožams parinktas vietas.

Renginio organizatoriai pasakojo, kad buvo nemažai rūpesčių po netikėtai sugadintų kelių, kuriuose įprastai vykdavo varžybos, bet žada, kad naujosios trasos bus ne ką mažiau įdomios, o stebėjimo zonos bus palankios žiūrovams.

Artėjant vienam iš svarbiausių automobilių sporto renginių, šio etapo vienas iš organizatorių Jonas Balčiūnas teigia su nekantrumu jo laukiantis.

„Druskininkuose ir Lazdijuose vyksiantis čempionatas – didelė šventė Lietuvos automobilių sporto kalendoriuje. Tikimės, kad šiame etape pasirodys ir praėjusių etapų dalyviai ir ankstesnėse kovose nelenktyniavę sportininkai. Norėtųsi pagerbti kiekvieną savo indėlį raliui atiduodantį lenktynininką ir atšvęsti finalinį etapą kartu“, – viso organizacinio komiteto vardu teigė J. Balčiūnas.

Lauks pasikeitęs renginio formatas

Paskutinysis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas žada daug staigmenų ir netikėtumų. Čempionato startas ir finišas vyks Druskininkų miesto centre, o podiumas – prie „Europa Royale Druskininkai“ viešbučio. Taip pat viešbutyje bus įsikūręs ralio štabas ir spaudos centras.

Šiais metais automobilių ralis bus kiek kitoks ir dėl pasikeitusių trasų, ir dėl netradicinių pramogų. Čempionato organizatoriai kartu su rėmėjais pasirūpino, kad kiekvienas ekipažas gautų kvietimus ir prieš didįjį startą galėtų atsipalaiduoti Druskininkų vandens parke. Tikimasi, kad toks atsipalaidavimo būdas, kai visi sportininkai susirenka pabūti kartu, taps gražia tradicija.

Spalio 14 dieną prasidės paruošiamoji programa ir apšilimas prieš startą, na, o pagrindinė kova vyks vieną dieną – spalio 15-ąją.

„Šiemet pasikeitė ir renginio formatas. Nusprendėme, kad varžybos vyks vieną dieną. Toks sprendimas buvo priimtas po susitikimo su ralyje dalyvausiančiais sportininkais. Tai buvo jų pageidavimas, atsižvelgiant į kaštus ir tai, kad trasoms įveikti užtenka vienos dienos. Žinoma, sportininkų laukiantys greičio ruožai tikrai nebus lengvesni, o gal net atvirkščiai – sunkesni, pavyzdžiui, 2 naktiniai greičio ruožai, vienas iš jų bus ilgas ir įtemptas. Bet manome, kad toks sprendimas pasiteisins.

Po kovos visų lauks netikėtumų pilna vakarinė programa. Pasirūpinome, kad visi žiūrovai, dalyvausiantys uždarymo ceremonijoje, turėtų galimybę sudalyvauti konkursuose ir laimėti vertingus prizus“, – teigė J. Balčiūnas.

Intriguojanti čempionato atomazga

Iki Lietuvos automobilių ralio čempionato pabaigos likus vos vienam etapui, turnyrinėje lentelėje dar nėra aiškus nei vienos klasės sezono lyderis. Šių lenktynių nugalėtojai visada būdavo neprognozuojami, panašu, kad taip yra ir šiais metais.

Priešpaskutiniame Lietuvos automobilių ralio čempionato etape pergalę iškovojo Giedriaus Notkaus ir Daliaus Strižano ekipažas. Taigi, dabar bendroje įskaitoje jie 2-4 vietą dalinasi su Martynu Samsonu ir Janiu Vorobjovu. Kol kas arčiausiai laimėtojų titulo yra Vaidoto ir Žygimanto Žalų ekipažas, tačiau persvara prieš konkurentus yra labai trapi ir norint pergalės jiems reiks įveikti anksčiau minėtus varžovus.

Lemiama kova žada daug intrigų, juo labiau, kad paskutinės 2016 metų lenktynės sportininkams gali būti „dosnesnės“ – jose pelnyti taškai bus dauginami iš 1,5 koeficiento.