„Pasiruošimas šiam renginiui pernelyg nesiskiria nuo kitų varžybų: reikalavimai visur panašūs. Pagrindinis „Hankook Baltic 1000 km Race“ skirtumas nuo kitų – didelė atidarymo ceremonija Pernu miesto centre, kurią suorganizuoti nėra paprasta. O pagrindiniai skirtumai trasoje – čia vienu metu budės daugiau greitosios pagalbos gydytojų ir automobilių, kadangi varžybos ilgos ir pilotų klaidų tikimybė didesnė“, – sakė greta Pernu miesto įrengtos lenktynių trasos „Auto24Ring“ direktorius ir vienas iš „Hankook Baltic 1000 km Race“ organizatorių Andresas Hallas.

Vis tik renginio masiškumas ir organizatorių aukštai iškelta kokybės kartelė lemia, kad pasiruošimo darbų yra itin daug – tokio lygio renginiui ruoštis pradedama iki jo pradžios likus kone metams. Kita vertus, „Auto24Ring“ trasoje dalį jų palengvina puikiai išvystyta ir lenktynėms pritaikyta infrastruktūra.

Tikimasi, kad „Hankook Baltic 1000 km Race“ viso savaitgalio metu apsilankys 20 tūkst. žiūrovų, o jo metu vyks ne vienerios lenktynės.

Dėmesys renginio nušvietimui

Vienas didžiausių sporto renginių Baltijos šalyse galės pasigirti didele žurnalistų komanda. „Hankook Baltic 1000 km Race“ bus transliuojamas į visas tris Baltijos valstybes: planuojama, kad renginio informaciniai partneriai, „15min“ Lietuvoje, „TVNet“ Latvijoje ir „Postimees“ Estijoje, skirs kelių savo žurnalistų ir fotografų komandas. Dar po kelias dešimtis žurnalistų turėtų deleguoti kitos visų trijų valstybių žiniasklaidos priemonės.

„Žiniasklaida renginyje atlieka svarbų vaidmenį. Ji ne tik nušviečia lenktynes, bet ir papasakoja apie jų užkulisius, dalyvius, perteikia sportininkų virtuvę – tai, ką ne visada gali savo akimis pamatyti gerbėjai“, – teigia „Hankook Baltic 1000 km Race“ organizatorius Darius Grinbergas.

Žurnalistai Estijoje turės atskirą spaudos centrą – esantį pagrindiniame trasos pastate. Jiems bus užtikrintas greitas bevielis internetas bei puikus trasos matomumas iš darbo vietos.

Be kelių dešimčių žurnalistų, renginio metu dirbs apie šimtą teisėjų, apsaugos darbuotojų ir kitų trasos darbuotojų.

Žiūrovams veiklos netruks

Automobilių sporto gerbėjai „Hankook Baltic 1000 km Race“ metu turės daugiau veiklos nei aštuonias valandas trunkančių lenktynių stebėjimas. Ketvirtadienį ir penktadienį Pernu trasoje vyks Mini Žiedo ir Youngtimers lenktynės, treniruotės ir kvalifikacijos, o vienos jų itin intriguoja: „Mannergute Mooduvott“ pavadintose varžybose šešias valandas kausis automobiliai, kainuojantys ne daugiau 700 eurų. Pernu trasoje debiutuos ir Suomijoje beprotiškai populiarios Crosskart varžybos.

Žiūrovai varžybų metu galės naudotis nemokamu bevieliu internetu – tai itin aktualu iš Lietuvos ar Latvijos atvyksiantiems automobilių sporto gerbėjams. Tiesa, geriausias jo ryšys bus prie trasos viduryje esančio lenktynių centro.

„Hankook Baltic 1000 km Race“ metu bus galima apeiti maždaug tris ketvirtadalius visos „Auto24Ring“ trasos ir iš arti stebėti didžiąją dalį posūkių, tačiau patekimas į dalyvių techninio aptarnavimo zoną dėl žiūrovų saugumo bus apribotas.

Lenktynių savaitgalio metu veiks ir „Race Taxi“: žiūrovai turės galimybę pasivažinėti lenktyniniu automobiliu „Auto24Ring“ trasoje. Žiūrovų patogumui, prie trasos bus įrengtos ir kelios kavinės, atributikos ir užkandžių parduotuvės, o adrenalino mėgėjai turės galimybę išbandyti skrydžius sraigtasparniu.

Veiklos netruks ir vaikams: jie taip pat galės išbandyti savo jėgas lenktynėse, vairuodami ekologiškas transporto priemones – vaikiškus elektromobilius. A. Hallas pasakojo, jog numatoma prie trasos įrengti ir vaikų žaidimų aikštelę.