Organizatorių pranešime žiniasklaidai rašoma, jog tai – labai svarbus šalies autosportui įvykis, kuris mus grąžina į didžiųjų Europos žaidėjų gretas.

Senojo žemyno autokroso čempionato karavanas paskutinį kartą per Lietuvą žengė dvejus metus iš eilės 2005-2006 metais. Varžybos tuomet vyko visai netoli Vilkyčių esančioje „Žemaitijos“ trasoje, šalia Plungės. Deja, bet vėliau šis prasmingas šalies autosportui projektas buvo sustabdytas ir tik po 10 metų jis vėl tapo kūnu. Užduoties sugrąžinti Europos autokroso elitą į Lietuvos trasas ėmėsi ASK „Vilkyčiai“ ir jo vadovas Kazimieras Gudžiūnas.

FIA (Tarptautinė automobilių federacija) leidimais tokio rango varžyboms nesišvaisto. „Vilkyčių“ komplekso vadovas K. Gudžiūnas pripažino, jog darbo, norint surengti varžybas Lietuvoje, netrūko ir klubo administracijai, ir statybininkams dirbantiems trasoje.

„Tokio lygio varžyboms reikia subręsti. Lūžio momentas „darom-nedarom“ įvyko prieš keletą metų, kai pradėjome organizuoti „Rallycross Challenge Europe“ etapus, reikėjo gauti FIA licenciją trasai.

Vienoje vietoje turint kroso ir ralio kroso trasas būtų buvę kvaila licencijuoti tik vieną iš jų, todėl abi paruošėme pagal aukščiausius standartus. Po inspektoriaus pastabų atlikome reikalingas korekcijas ir štai – licencija mūsų rankose, sportininkai iš visos Europos jau siunčia paraiškas į varžybas“, – likus mažiau nei mėnesiui iki lenktynių pasakojo K. Gudžiūnas.

Europos ralio kroso čempionatas sugrįžta į Lietuvą
Foto: Organizatorių nuotr.

Paskutinį kartą 2006 metais Lietuvoje vykusiose Europos kroso čempionato varžybose startavo ne itin daug – 31 sportininkas. Registracijai dar nesibaigus į antro etapo lenktynes Vilkyčiuose jau yra užsiregistravę daugiau nei 70 lenktynininkų iš 12 šalių ir tai dar ne pabaiga.

Nieko keista, kad didžiausią rinktinę į Lietuvą vėl atveža Europos automobilių kroso lopšiu tituluojama Čekija (16 automobilių), antri pagal automobilių skaičių vokiečiai – 12 automobilių, nedaug nusileidžia Olandijos rinktinė prie starto žadanti išrikiuoti 11 kovinių bolidų.

Lietuvos trispalvę gins 5 sportininkai. Tarp jų – ir Paulius Pleskovas, pernai pelnęs Europos vicečempiono titulą galingiausių automobilių klasėje „Touring Autocross“. Reikia pastebėti, jog į „Super Buggy“, „Buggy 1600“, „Touring Autocross“ ir „Junior Buggy“ klasių antro etapo sąrašus Vilkyčiuose jau įtrauktos pačių greičiausių Europos automobilių kroso meistrų pavardės.

Renginio programa

Automobilių sporto fanai Vilkyčių trasoje laukiami jau penktadienį (birželio 3d.). Nors didžioji lenktynių diena dar bus neišaušusi, tačiau pasižiūrėti jau bus į ką. Antro Europos automobilių kroso čempionato etapo organizatoriai kviečia pasisukioti po dalyvių parką, apžiūrėti aukščiausio lygio kovinę techniką, stebėti techninę komisiją.

Tech. komisija darbą pradės 14 val. ir truks iki 20 val. vakaro. Įėjimas penktadienį žiūrovams bus nemokamas.

Šeštadienį (birželio 4 d.), 10 val. prasidės lenktynių preliudija: sportininkai turės galimybę susipažinti su trasa laisvųjų treniruočių metu, vėliau rikiuosis chronometruojamoms treniruotėms. 15 valandą bus duotas startas ir pirmam įskaitiniam važiavimui.

„Europos čempionate lenktynininkai iki dugno spaudžia nuo pirmų distancijos metrų, tad šeštadienį tikrai sulauksime efektingų kovų“, – komentuodamas varžybų tvarkaraštį užsiminė K. Gudžiūnas.

Beje vakare sportininkų ir jų komandų laukia maloni organizatorių staigmena. 17 valandą prasidės liaudiškos muzikos vakarėlis, kurio metu dalyviai galės paragauti lietuviškos virtuvės patiekalų, susipažinti su Klaipėdos krašto kultūra.

Linksmybės baigsis ir rimti sportiniai reikalai prasidės sekmadienį (birželio 5 d.). Sportininkai prie starto linijo rikiuosis jau 9 valandą ryte. Įvyks antras įskaitinis važiavimas, po kurio varžybų atidarymą paskelbs iškilmingas dalyvių paradas. Iškilmėms pasibaigus prasidės trečias važiavimas, pusfinalių ir finalų kovos. Varžybų uždarymas ir prizininkų apdovanojimai numatyti 18 valandą.

„Nuoširdžiai kviečiame atvažiuoti visus automobilių sporto gerbėjus. Jų patogumui įrengėme naujas tribūnas, kurios talpina beveik 700 žmonių, varžybų stebėjimui turime tikrai daug laisvos vietos. Europos autokroso čempionato antro etapo varžybos Vilkyčiuose įvyks bet kokiu oru.“, – patikino K. Gudžiūnas.

Bilietus į renginį galima įsigyti varžybų vietoje ir internetu „Bilietų pasaulyje“.