"Trofeo di Primavera" (Pavasario Taurė) – didžiulis renginys kartingo madas pasaulyje diktuojančioje Italijoje. Šiemet čia startavo net 293 pilotai, o Junior Rok kategorijoje varžėsi 44 dalyviai.

Pranešime žiniasklaidai sakoma, kad Lietuvos lenktynininkams pavyko nustebinti visus. G. Grinbergas iškovojo pirmą vietą kvalifikacijoje, o D. Vavilovas, dėl asmeninių priežasčių negalėjęs dalyvauti priešsezoniniuose testuose ir už naujos technikos vairo sėdęs prieš pat varžybas, užkopė net iki 16 pozicijos.

Lenktynių finalai nesiklostė taip sėkmingai, kaip kvalifikacija, tačiau ir čia sportininkai įrodė, kad šį sezoną lietuviai tikrai vėl kovos dėl aukščiausių vietų. Nors G. Grinbergo karto variklį pavyko užvesti tik tada, kai kiti varžovai jau artėjo prie starto linijos, tačiau startavęs iš paskutinės pozicijos, jis sugebėjo aplenkti 22 lenktynininkus ir finišuoti 12 vietoje.

Tuo pačiu pavyko užfiksuoti ne tik finalo lenktynių, bet ir visų varžybų vieno rato įveikimo laiko rekordą.

D. Vavilovo, pirmosiose atrankos varžybose pakilusio iki 10 vietos, pasirodymą nutraukė avarija, tačiau sportininkas buvo patenkintas savo greičiu debiutinėse lenktynėse.

„Nors dar metus galėjome varžytis Mini Rok klasėje, kurioje lenktyniaujama iki 14 metų amžiaus, nusprendėme, kad metas eiti pirmyn. Kai kuriems lenktynininkams būna sunku pritapti naujoje kategorijoje ir tarp vyresnių varžovų, tačiau aš buvau užtikrintas, kad mūsiškiams tai negresia.

Jau nuo pirmų ratų su nauja technika matėsi užtikrintumas, o ir greičio buvo pakankamai. Tiesa, tokių gerų rezultatų jau pirmosiose lenktynėse tikrai nesitikėjome, visa komanda maloniai nustebusi. Šis debiutas parodė, kad ir vėl būsime pajėgūs kovoti dėl Lietuvos bei Lenkijos čempionų titulų, nugalėti kitose tarptautinėse varžybose“,- po lenktynių kalbėjo komandos atstovas Darius Grinbergas.

2016 metais „BirelART Poland“ komandos lenktynininkai, prie kurių prsijungs ir jaunasis Ąžuolas Jotautas, startuos Lenkijos ir Lietuvos kartingo čempionatuose bei Rok kartingų klasių pasaulio čempionate Italijoje.