„Jei studentai būtų buvę akylesni, jie tikrai pastebėtų, jog dabar didžiumos laivų dūmai yra nebe juodi, o balti, - pranešime žiniasklaidai cituojamas „AB DFDS Seaways“ vykdantysis direktorius Jonas Nazarovas. – Taip atsitiko, kai laivuose įrengėme didžiules, net 70 tonų sveriančias dujų plautuves, plačiau žinomas „skruberių“ vardu.

Visi iš Klaipėdos į Vokietiją ir Švediją plaukiojantys DFDS keltai taip pat turi tokius „skruberius“. Naujovei įdiegti su Lietuvos vėliava plaukiojančiuose keltuose įmonė išleido daugiau nei 20 mln. eurų“.

Šie įrenginiai išvalo išmetamos sieros, kuri kenksminga aplinkai, kiekį iki leistinos EU nustatytos normos. Nors įrangos kaštai išties nemenki, tačiau naujovė leido įmonei sutaupyti nemažą dalį sąnaudų. Neįdiegusi „skruberių“ kompanija būtų priversta pirkti apie 40 proc. brangesnį jūrinį dyzeliną.

Pasak J. Nazarovo, jam kaip žmogui ir DFDS darbuotojui, ne vis vien, kokiu oru kvėpuosime rytoj. Todėl jis džiaugiasi, kad įmonės įdiegtos dujų plautuvės išvalo išmetamąsias dujas netgi labiau, nei to reikalauja įstatymai.

„DFDS kompanija elektromobilių maratono „Įsikrauk su Energijos tiekimu: Vilnius – Palanga su „Nissan Leaf“, vyksiančio gegužės 6-7 dienomis, partnerių gretas papildė neatsitiktinai, - teigia antrąsias pamečiui elektromobilių lenktynes rengiančios VšĮ „Autoeventus“ direktorius Darius Grinbergas. – Propaguodami elektromobilius mes, kaip ir DFDS, norime prisidėti prie aplinką mažiau teršiančių priemonių populiarinimo. Todėl galime sakyti, jog mus jungia tie patys tikslai ir siekiai“.

DFDS, viena stambiausių tarptautinių keltų linijų ir mini kruizų kompanijų Europoje, įsiliejusi į antrojo elektromobilių maratono partnerių gretas, lenktynių nugalėtojams įsteigė ypatingą prizą. Iškart po pergalingo finišo maratono laimėtojų ekipažas ir jų „Nissan Leaf“ automobilis bus nuplukdytas į Švedijos Karlshamno uostą.

Tad greičiausieji Lietuvos elektromobilių lenktynininkai turės galimybę ne tik puikiai praleisti savaitgalį, bet ir įvertinti Švedijoje sukurtą elektromobilių infrastruktūrą.