Dvejus metus triumfavo Žalos

Per pusšimčiui dalyvių dviejų dienų „Rally Classic“ 2015 etapas tapo paskutiniu itin sudėtingu išbandymu, kuriame sprendėsi, kas šiemet nusipelnė pačių aukščiausių apdovanojimų, kieno komandos dirbo geriausiai ir kas sezoną užbaigs maudydamasis šampano pursluose.

Tūkstančius žiūrovų sutraukęs ralis jų nenuvylė - intriga užsimezgė nuo pat pirmųjų greičio ruožų, užvirus lemiamai kovai dėl titulų. Į lyderių pozicijas nuo pat starto pradžios išsiveržė broliai Žalos, kurie ir tapo pirmos dienos nugalėtojais. Tuo tarpu V. Švedo ekipažas, kuriam reikėjo finišuoti bent 4 pozicijoje, norint tapti čempionais, pirmąją dieną laikėsi konservatyvios taktikos, tačiau per daug nuo etapo nugalėtojų nenutolo ir liko 4 pozicijoje.

Visus čempionato neaiškumus turėjo išspręsti antroji „Rally Classic Druskininkai“ diena, kurią sportininkai ir vėl demonstravo ypatingai didelį tempą, o etapo nugalėtojai ruožus įveikdavo vidutinišku 114 km/val. greičiu.

V. Švedas antrają dieną stipriau paspaudė akceleratoriaus pedalą ir laimėjo 2 iš 5 dienos greičio ruožų. Tai jam leido iš 4 pozicijos pakilti į 2 vietą. Tačiau to neužteko, kad pavytų Vaidotą ir Žygimantą Žalas, kurie laimėjo 3 iš 5 greičio ruožų ir antrus metus iš eilės tapo finalinio etapo nugalėtojais.

V. Žala ne tik nugalėjo ralyje, tačiau ir išpildė duotą pažadą – nugalėtojo šampano purslus nuprausė Druskininkų miesto fontane.

„Šįkart atidirbom už Tėvynę. Pernai mums pasisekė, o šiemet išvargom kiekvieną kilometrą. Jaučiamės nusipelnę pirmos vietos. Greit mynėm, bet ir sėkmės netrūko – buvo ir pavojingų situacijų. Druskininkai - visada sudėtingas ralis, minkštos sekcijos, yra ir dieninis ir naktinis greičio ruožai. Tai - kažkas iš kito pasaulio. Kituose Lietuvos raliuose tokių dalykų nesutinki“, - džiaugėsi etapo nugalėtoju tapęs V. Žala.

LARČ čempionais tapusių V. Švedo ir Ž. Sakalausko veiduose liūdesio dėl iškovotos „tik“ 2-tos pozicijos „Rally Classic“ Druskininkai 2015 etape nebuvo.

„Šiemet Lietuvos ralio čempionais kartu su Žilvinu tapome jau 7 kartą. Vienu metu buvo net atsiradusi rutina, kai kasmet laimėdavome, o keleri paskutiniai metai mums tapo ne tokie sėkmingi ir turėjome tenkintis antra pozicija galutinėje įskaitoje. Todėl šiandien tapimas čempionu yra labai saldus ir geras. Labai sveikinu Žilviną už tai, ką jis padarė ir kiek daug duoda komandai. Taip pat labai didelis dėkui mechanikams, kad jie paruošia automobilį, su kuriuo galima važiuoti greitai ir laimėti čempionatą“, - dėkojo ir čempiono titulu džiaugėsi V. Švedas.

Absoliučiais 2 varomų ratų grupės bei V įskaitos „Rally Classic Druskininkai“ etapo nugalėtojais tapo šeimyninis duetas - Paulius ir Ramūnas Nanartavičiai, kurie turėjo puikų sezoną ir taip pat tapo šios įskaitos LARČ čempionais.

II įskaitos nugalėtoju tapo Deividas Jocius, kuris dvi dienas kovojo su latviu Janiu Vorobjovu, tačiau šiam patyrus avariją, D. Jociaus ekipažas užsitikrino II įskaitos etapo nugalėjo vardą. Tačiau J. Vorobjovas tapo šios įskaitos Lietuvos ralio čempionu.

III įskaitoje triumfavo Jonas Pipiras su šturmanu Mindaugu Čepuliu. Bendroje įskaitoje ekipažas finišavo 11.

IV įskaitos nugalėtojais tapo Ričardas Baubinas ir Gediminas Saudargas, kurie taurę atėmė iš Justo Tamašausko ekipažo. Pastarieji, įskaitoje pirmavę visą ralį, paskutiniame greičio ruože susidūrė su techninėmis automobilio problemomis ir turėjo tenkintis 2 pozicija.

VI įskaitos nugalėtojais tapo Egidijus Gelūnas su šturmanu Dominyku Veršinsku.

„Rally Classic Druskininkai“ 2015 TOP 5:

1. Vaidotas Žala ir Žygimantas Žala
2. Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas
3. Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius
4. Ramūnas Čapkauskas ir Tomas Šipkauskas
5. Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius

Dėmesys sportininkams ir sportui

Varžybų organizatoriaus Jono Balčiūno teigimu, šiųmetis ralis dar kartą įrodė, kad žmonėms trūksta automobilių sporto renginių ir bendravimo su sportininkais.

„Automobilių sporto ir ralio populiarumas vėl auga, o konkurencija tarp lenktyninkų didėja. Į trasas grįžo keli labai patyrę sportininkai, kurie įnešė naujų vėjų, todėl yra labai juntamas žmonių susidomėjimas - tai rodo ir mūsų pirmą kartą Lietuvoje įrengta palapinė, kurioje penki, aukščiausią reitingą turintys sportininkai, bendravo su savo gerbėjais, pasirašinėjo ant plakatų ir fotografavosi.

Žmonėms taip patiko ši naujovė, kad susidarė nemažos eilės norinčiųjų gauti geriausių Lietuvos ralio meistrų parašus. Žinoma, raliu ir tokia išskirtine galimybe bendrauti su gerbėjais labai džiaugėsi ir patys sportininkai“, - teigia „Rally Classic Druskininkai“ organizatorius.

„Nemažiau dėmesio sulaukė ir apdovanojimų ceremonija su Lietuvoje dar nematytų podiumu, iškilmingu raudonu kilimu ir galingomis šviesomis. Žmonės stovėjo su vėliavomis, o blykstės nenustojo mirksėti. Tai tik parodo, kad žmonės pradėjo vertinti šį sportą, o jo dalyviai pagaliau gavo reikalingą įvertinimą ir dėmesį.

Savaime suprantama, kad šiemet renginio kartelė pakilo aukštai, todėl kitąmet reikės ūgtelėti dar labiau. Tikiuosi, kad mūsų įvestos tradicijos paplis ir kituose LARČ etapuose“, - optimistiškai nusiteikęs sako J. Balčiūnas.