Iki šiol nei vienam Lietuvos lenktynininkui nebuvo pavykę tapti kaimyninės šalies čempionu pačioje gausiausioje (32 dalyviai) ir konkurencingiausioje Mini Rok klasėje, kurioje lenktyniauja 10-13 metų amžiaus sportininkai.

Prieš paskutiniuosius etapus Poznanės trasoje G. Grinbergas tik 8 taškais lenkė artimiausią persekiotoją Adrianą Janickį. Tik keliais taškais prieš penktą vietą užimantį Jakubą Šablevskį pirmavo ir D. Vavilovas. Tačiau tryliktame čempionato etape Gusto iškovota užtikrinta pergalė ir Danieliaus 3 vieta, leido tikėtis geriausio.

Sekmadienį vykusio paskutiniojo, keturiolikto etapo finišą G. Grinbergas ir vėl kirto pergalingoje lyderio pozicijoje, o Danielius finišavo ketvirtas. Paskutiniuose etapuose savo tarptautinių lenktynių sąrašą pradėjo ir komandos naujokas Ąžuolas Jotautas, Baby Rok klasės finaliniame važiavime aplenkęs 14 lenktynininkų ir finišavęs 8 vietoje.

„Lenkijos Mini Rok čempionatas tradiciškai yra vienas iš stipriausių Europoje, dalyvių gausa nusileidžiantis gal tik Italijos Rok taurės lenktynėms. Šiemet buvo visko – ir saldžių laimėjimų, ir baisių avarijų. Konkurencija beprotiška, nugalėti gali bet kuris iš lyderių dešimtuko.

Šios istorinės pergalės siekėme net trejus metus, bet atsipalaiduoti po gero sezono dar negalime. Spalio viduryje abiejų lenktynininkų laukia pats svarbiausias metų startas – Italijoje vyksiantis Rok kartingo klasių pasaulio čempionatas. Tikimasi, kad Mini Rok klasėje susirungs daugiau nei 80 lenktynininkų, savo šalių čempionatų nugalėtojų“,- sakė visose lenktynėse sportininkus lydintis Darius Grinbergas.

Lenkijos čempionato apdovanojimai nėra vieninteliai, kuriuos šiemet iškovojo „Columbia Racing by WTR“ komandos lenktynininkai. Prieš savaitę vykusiame Lietuvos čempionato paskutiniame etape G. Grinbergas ir D. Vavilovas užsitikrino Lietuvos čempiono ir vicečempiono vardus.

Smalininkų kartodrome jų laukė ir malonus siurprizas. „Paske racing“ komandos vadovas Ričardas Paškevičius abiems lenktynininkams suteikė galimybę išbandyti galingiausią techniką – KZ2 klasės kartingą.