Pirmasis nepriklausomos Lietuvos ralistas, kovojantis ERC trasose, Dominykas Butvilas šiais metais Lietuvoje startavo tik žiemos ralyje. „Pasiilgau žvyrinių trasų. Paskutinės ERC varžybos vyko Čekijoje, ant asfalto dangos, o būsimame etape Kipre jau varžysimės žvyrinėse trasose. Sezonui artėjant į pabaigą man reikia maksimalaus greičio, todėl nusprendėme startuoti „DHL Rally Elektrėnai“ varžybose, jog galėčiau pasitreniruoti prieš svarbias Europos ralio čempionato kovas“, – teigia Dominykas Butvilas.

Nors oficialiuose dokumentuose dar nenurodoma, kas bus D. Butvilo šturmanas, tačiau lenktynininkas atskleidžia, kad jam talkins ilgametis ekipažo kolega – Renatas Vaitkevičius. Anot sportininko, su R.Vaitkevičiumi jis užaugo kaip profesionalus sportininkas, todėl nekantrauja vėl klausytis jo skaitomos trasos stenogramos. „Kartu turime daugiausiai patirties ir jau pasiilgau važiuoti šioje ekipažo sudėtyje. Planų grįžti į Lietuvos ralio čempionato įskaitą neturime. Dabar intensyviai ruošiamės būsimoms ERC ralio varžyboms, po kurių pradės aiškėti kitų metų planai“, – aiškina 2012 ir 2013 metų Lietuvos ralio čempionas D. Butvilas.

Kaip ir metų pradžioje sportininkas startuos su „Mitsubishi Lancer EVO X“ automobiliu, su kuriuo varžėsi dar važiuodamas Lietuvos ralio čempionate. Vis dėlto, D. Butvilas turės apsiprasti su šiuo sportininku, nes ERC varžybose jis lenktyniauja „Subaru Impreza WRX STI“ automobiliu. „Šie automobiliai yra skirtingi – turi skirtingus technologinius sprendimus, todėl turi ir savus pranašumus. Toks „Mitsubishi“, su kuriuo startuosime Lietuvoje“ yra galingesnis už „Subaru“, su kuria važiuoju Europos ralio čempionate, ir galima išvystyti didesnį greitį. Todėl turėsiu persiorientuoti ir priprasti prie automobilio, su kuriuo startavau daugiau nei prieš pusę metų.“ – dėsto sportininkas.

Tačiau jis taip pat teigia, kad neketina dalinti lengvų sekundžių konkurentams ir kai tik pajaus, jog apsiprato „Mitsubishi“ sėdynėje, stengsis laikyti maksimalų tempą. „Ralyje konkurencija bus tikrai labai aukšta ir esu tikras, kad bus lenktynininkų, kurie spaus 100% nuo pat pirmo greičio ruožo. Aš pažiūrėsiu, koks bus jausmas automobilyje ir, kai jau jausiuos užtikrintai, visą greičio ruožą įveiksiu gazas-dugnas rėžimu. Kiek žinau, lenktynėse bus ir labai greitų svečių iš užsienio. Jeigu neturėsime jokių techninių kliučių, sieksime sudaryti konkurenciją jiems, bet ir neužmiršime, jog atvykome treniruotis“ – atsargiai būsimą ralį vertina pagrindinis „Subaru Poland Rally Team“ pilotas D. Butvilas.

Šiuo metu Europos ralio čempionate ERC2 bendroje įskaitoje 3-ąją poziciją užimantis lietuvis neslepia, kad jam bus ypatingai malonu startuoti gimtose trasose. „Jausmas geras, pasiilgstu Lietuviškų kelių ir su Renatu Vaitkevičiumi norime vėl pasisveikinti su ralio fanais gimtose trasose. Džiaugiamės, jog organizuojamas šis ralis ir sveikiname organizatorius siekiant sukurti dar vieną gerą renginį visai autosporto bendruomenei!“ – sveikina trumpam į Lietuvos trasas grįžtantys Dominykas Butvilas ir Renatas Vaitkevičius.