„Rally Talsi“ – tai Lietuvos, Latvijos ir Šiaurės Europos zonos (NEZ) šalių ralio čempionatų etapai viename ralyje, kuris dar yra vadinamas Čempionų raliu.

„Kiekvienais metais šios varžybos būna vasaros ir žvyrinio sezono atidarymas. Visada pagrindinis tikslas po žiemos vėl priprasti prie slydimo ant žvyro dangos ir apšilti po ilgos pertraukos dėl sezono kaitos. Šie metai irgi ne išimtis. Pagrindinis Talsi ralio tikslas – prisiminti ir atgaivinti važiavimo žvyru įgūdžius prieš jau greit vyksiantį Portugalijos ERC ralio etapą Azorų salose, kuriame startuosiu su „Subaru Poland Rally Team“ komanda. Visą praeitą sezoną „laužiau“ save ir studijavau asfaltinių ralių specifiką. Toks važiavimas visiškai kitoks, o lenkiški raliai nė iš tolo nepanašūs į Azorų salų trasas. Žvyrinėse trasose buvau jau seniai ir reikia grįžt į formą“, – teigia D. Butvilas.

Vilnietis šiame ralyje startuos su „Mitsubishi EVO X“ automobiliu, o jam šturmanaus buvęs jo ralio partneris Renatas Vaitkevičius. Tai tas pats automobilis, su kuriuo Lietuvos sirgalius D. Butvilas džiugino paskutiniame žiemos ralyje bei nugalėjo 2013 metų Lietuvos ralio čempionate. „Rally Talsi“ ralyje D. Butvilo ir R. Vaitkečiaus ekipažas startuos antrasis iš visų dalyvių ir bus pirmasis lietuviškas ekipažas. Vis dėlto gautas antrasis starto numeris sukels ir tam tikrų sunkumų.

„Gavome antrą starto numerį, vadinasi būsime kelyje tie, kurie darys vėžias ir valys kelią kitiems automobiliams. Tai nėra lengvas darbas tokios specifikos ralyje ir bendras rezultatas gali ir nukentėti. Prieš mus startuoja Siim Plangi, o trečioje starto pozicijoje atsidūrė latvių ralio grandas Janis Vorobjovs – mano pagrindiniai konkurentai šių metų žiemos ralyje Europos čempionate. Pirmame dešimtuke daug greitų vairuotojų, neveltui Talsi vadinamas čempionų raliu. Čia kartu vyksta ir Lietuvos čempionatas, todėl tikiuosi pirmame penketuke išvysti ne vieną lietuvių pavardę“, – mintimis dalinasi profesionalus ralio lenktynininkas D. Butvilas.

D. Butvilas „Rally Talsi“ taip pat bandys perprasti „Pirelli“ padangas, su kuriomis startuos ir Portugalijoje. „Man tai naujovė ir iššūkis, nes naujosios padangos turi kiek kitokį charakterį negu iki šiol naudotos „Michelin“ padangos. Todėl būsimam raliui Latvijoje nekeliam lūkesčių lipti ant podiumo, o koncentruojamės tik į pasiruošimą Europos ralio čempionatui,“ – akcentuoja „Subaru Poland Rally Team“ komandos pilotas D. Butvilas.