BaTCC lenktynės

Lenktynininkams iš Lietuvos savaitgalis Estijoje ir pirmasis Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionato etapas buvo išties sėkmingas – jame triumfavo D. Matijošaitis, į Estiją atvykęs nauju pirkiniu – „Renault Megane Trophy“. Sportininkas trasą įveikė per 15:34.329 min.

Antras liko estas Tonu Soomeris su rėminės konstrukcijos BMW bolidu (15:57.573), trečia – Ernesta Globytė su „Ginetta“ automobiliu (16:29.978).

Nors D. Matijošaitis abi BaTCC lenktynes laimėjo 37 sekundžių skirtumu prieš artimiausią varžovą, lenktynėse buvo nemažai dramos.

Dar treniruočių metu D. Matijošaitis įvardijo pagrindinį savo konkurentą dėl nugalėtojo vardo – estą T. Soomeris. Greitą automobilį ir didelę patirtį turintis lenktynininkas pirmiausia lietuvį bandė paveikti psichologiškai. Per treniruotes abu lenktynininkai įsivėlė į katės ir pelės žaidimą, bet pralaimėjo estas ir išlėkė iš trasos.

„Jis senas lapinas, dar naudoja rusiškos mokyklos triukus. Niekada neatskleis visų kortų, sugalvoja visokių psichologinių žaidimų, o pats yra labai greitas ir aštrus. Daug esu jo lenktynių matęs. Į savo M3 jis visą gyvenimą sudėjęs“, – sakė D. Matijošaitis.

Jo žodžiai pasitvirtino. Estas labai tempė laiką ir į automobilių rikiuotę atvažiavo paskutinę sekundę, versdamas galvas sukti kitus dalyvius.

Visgi, įtampa žiūrovų gretose pradingo vos davus startą. Su kiekvienu ratu D. Matijošaitis tolo nuo T. Soomerio, bet paskutiniajame rate dar galėjo viskas pasikeisti – pradingo slėgis kuro siurbliuose.

„Nežinojau kuris ratas. Gerai, kad buvo paskutinysis“, – sakė lenktynininkas.

Pirmiausia lenktynininkui kilo mintis, kad mechanikai pamiršo pripilti pakankamai degalų, bet situacija pasirodė pavojingesnė. Dėl deformuotos žarnelės, kuro siurbliai nebegaudavo degalų. Mechanikai šią problemą pastebėjo iki antrojo starto likus vos 40 minučių, bet padedami tame pačiame garaže įsikūrusio Ramūno Čapkausko, gedimą išsprendė ir į startą D. Matijošaitis spėjo pačiu laiku.

„Tai buvo geras pasirodymas visomis prasmėmis. Aš pasitreniravau prieš Le Mans serijos lenktynes, pabandėme veikti ir kaip komanda, bet svarbiausia, kad tai buvo smagu“, – sakė D. Matijošaitis.

Beje, jis šiose lenktynėse pasirodė su „Renault Megane RS Trophy“ automobiliu, ant kurio nebuvo nė vieno rėmėjo lipdukų, tik socialinė reklama. Keliolika ant užklijuotų lipdukų siunčia tą pačią žinią – vairuodamas nesusirašinėk.

„Ši socialinė reklama man pačiam labai reikalinga. Kartais pats per daug piktnaudžiauju šia pramoga. Būtent pramoga, nes nieko tokio svarbaus ir neatidedama pusvalandžiui žinutėse nebūna“, – sakė lenktynininkas.

Į geriausiųjų dešimtuką pateko net 8 lietuviai, o per žingsnį nuo podiumo liko Andrius Jasionauskas. Iš pradžių neplanavęs net startuoti BaTCC, jis finišavo antras savo klasėje ir ketvirtas absoliučioje įskaitoje.

„Kad jau tiek toli atvažiavau, tai ir startuosiu. Susirinksiu visus padangų likučius ir važiuosiu“, – sėsdamas į ką tik 4 valandų lenktynes atkentėjusį automobilį sakė jis.

A. Jasioniauskas kvalifikavosi penktu laiku, bet aplenkė vieną varžovą ir po finišo pakilo į ketvirtąją vietą bendroje įskaitoje.

BEC čempionato etapas

Lietuviai, užėmę pirmas tris prizines vietas, sau lygių neturėjo ir 4 valandų ilgų distancijų lenktynių Baltijos šalių čempionato (BEC) etape. Čia ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio ir vėl lipo D.Matijošaitis su komandos draugais A. Jasionausku ir Simu Juodviršiu iš „BRUM BRUM Sport” komandos. Jie maratone varžėsi BMW M3 automobiliu.

Ryte, kvalifikaciniuose 4 valandų lenktynių važiavimuose S. Juodviršis iškėlė komandą į pirmąją poziciją 4 valandų lenktynėse. Po to, žiedinėse lenktynėse, D. Matijošaitis užsitikrino pirmąją vietą, o A. Jasionauskas pademonstravo penktą geriausią laiką tarp 17-os dalyvių.

D. Matijošaičio, A. Jasionausko ir S. Juodviršio komanda 4 valandų lenktynėse iš savęs ir automobilio nespaudė visko, bet ir to užteko, kad pasiektų pirmąją čempionate pergalę. Komanda per keturias valandas įveikė 155 ratus ir artimiausius persekiotojus „Bauer Racing“ komandą aplenkė ratu.

Po to kai kvalifikacijoje S. Juodviršis komandai iškovojo startinę poziciją, „BRUM BRUM Sport“ niekas ir nepavijo.

Antrąją vietą iškovojo „Bauer racing” su 3 serijos BMW, treti liko „Rotoma“ komandos lenktynininkai, vairavę identiško modelio BMW automobilį.

Pirmas lietuvis „BMW 325 Cup“ lenktynėse

Estijoje ir Suomijoje populiarioje „BMW 325 Cup“ lenktynių serijoje startavo pirmas lietuvis – Mantas Mikuckas. Dalyviai čia varžosi bene identiškais vieno modelio automobiliais. Vienodi varikliai, dauguma techninių sprendimų, padangos.

M.Mikuckas debiutinėse lenktynėse finišavo šeštas.

Antras BaTCC ir BEC čempionatų etapas sportininkų laukia birželio 6-7 d. „Nemuno žiedo“ trasoje, Lietuvoje.

3 etapas – liepos 4-5 d., „Bikernieki“, Latvija*
4 etapas – rugpjūčio 22-23 d., „Bikernieki“, Latvija
5 etapas – rugsėjo 26-27 d., „Nemuno žiedas“, Lietuva

*BEC 3 etapo įskaita bus vedama Palangoje liepos 15-18 dienomis vyksiančių „ENEOS 1000 km lenktynių” metu.