Pernai ne juokais susirgęs automobilių sportu, Mantas spėjo nuveikti tiek, kiek daugumai lenktynininkų prireiktų kelių sezonų – tapo „Street“ klasės nugalėtoju, startavo 1000 km lenktynėse Palangoje bei 555 km lenktynėse Rygoje. Tačiau lenktynių sezonui artėjant pabaigos link, pradėta ieškoti naujų iššūkių.

Mantas papasakojo, kaip kilo mintis dalyvauti šiose menkai Lietuvoje žinomose lenktynėse: „Svarsčiau apie perėjimą į „Fast Lap“ PRO klasę, bet taip pat labai sužavėjo Roberto Kupčiko dalyvavimas „Volkswagen Golf Cup“ lenktynėse, kuriose visas dėmesys skiriamas vairuotojo profesionalumui ir lenktynių dalyviai tarpusavyje grumiasi ypač artimoje kovoje.“ Tik sužinojęs apie mono-klasės BMW 325 Cup lenktynes, Mantas iškart suprato, jog tai bus būtent toks iššūkis, kokio jis ieško. Itin stiprią konkurencinę kovą tarpusavyje sukuria identiški dalyvių automobiliai ir profesionalūs lenktynininkai, kurie šiose lenktynėse grumiasi jau 4-5 sezonus.

Konstruoti ar įsigyti?

Daugeliui lenktynininkų tenka susidurti su šia dilema – ar automobilį surinkinėti patiems, ar pirkti lenktynėms jau paruoštą bolidą. Tokią pačią dilemą sprendė ir Mantas: „Pradžioje atrodė, jog patiems pasiruošti automobilį bus pigiau, tačiau, pabendravus su kitais lenktynių dalyviais, nuomonė pasikeitė.”

Norint paruošti konkurencingą šios serijos automobilį, dalyviams dažniau tenka pakloti apie 20-25 tūkst. eurų., o nusipirkti geros būklės paruoštą automobilį – dažniausiai užtenka pusės šios sumos. Taigi buvo pasirinktas puikiai paruoštas BMW E36 modelio kupė, kuris 2014 metų sezone buvo konkurencingas ir rodė puikius rezultatus.

Pasiruošimas sezonui

Paklausus, ar Mantas jau susipažino su savo konkurentais, lenktynininkas atsakė su šypsena: „Na, gyvai jų dar nemačiau, rankų spausti taip pat dar neteko. Tačiau skyriau daug laiko šių lenktynių vaizdo medžiagos peržiūroms – bežiūrint tarsi verda kraujas. Daug meistriškumo, artimos kovos ir daugybė adrenalino!” Mantas užsiminė, jog labai norėtų, kad šios lenktynės taptų populiariomis ir Lietuvoje: „Būtų smagu kartu su kitais lietuviais vykti į varžybas, pakovoti su estais.”

Paklausus, ar jis norėtų, kad BMW 325 Cup etapai vyktų ir Lietuvoje, „Nemuno Žiedo“ trasoje, Mantas atsakė teigiamai: „Žinoma, jog norėčiau, kad ateityje galėčiau šiose varžybose kovoti ir namų trasoje, tačiau reikia pastebėti, jog Kačerginės trasa dėl prastos dangos būklės darosi vis pavojingesnė. Latvijoje esanti Bikerniekų trasa irgi šiemet renovuojama – jeigu naujoji LASF valdžia neskirs pakankamo dėmesio trasos reikalavimams, liksime su prasčiausios būklės trasa Baltijos šalyse. “

Pirmosios lenktynės – jau gegužės mėnesį

Pirmosios 2015 metų sezono BMW 325 Cup lenktynės vyks Gegužės 2 ir 3 dienomis Estijoje, Parnu mieste esančioje „Auto24Ring“ lenktynių trasoje. Šių lenktynių sezoną sudarys penki etapai, kurie vyks Estijos, Suomijos bei Latvijos trasose.