Šeštadienį sportininkai turėjo įveikti 5-is „Rally Liepaja“ greičio ruožus, po kurių lietuvis atsilieka tik nuo lyderio airio Craig Breen ir antrąjį rezultatą parodžiusio esto Siim Plangi.

„Važiavimo sąlygos buvo itin sudėtingos. Praktika „Halls Winter Rally“ Utenos pravertė, nes vietomis kelias buvo labai panašus – su pažliugusiu minkštu sniegu viršuje ir žvyru po apačia. Tai lėmė minimalų sukibimą. Pirmuosius greičio ruožus maniau, kad važiuojame lėtai, bet pamatę konkurentų laikus supratome, kad visiems yra sunku. Kelias labai keitėsi, todėl rezultatų lentelėje laikai irgi įvairūs,“ – įspūdžiais dalinasi D. Butvilas.

4-as ir 5-as greičio ruožai vyko jau sutemus ir sportininkai turėjo juos įveikti su papildomomis šviesomis. Tačiau situaciją dar labiau apsunkino prasidėjęs lietus, kuris retsykiais pereidavo į stiprų snygį. „Antra ralio dalis vyko tamsoje. Negana to, pradėjus ilgiausią, 37 kilometrų ruoža, kuriame pirmą kartą važiuojant teko lenkti automobilį, pradėjo snigti ir lyti vienu metu. Tokia baisi šlapdriba, kad važiavau beveik nieko nematydamas.

Padangos ant žvyro užkaito ir pradėjo „plaukioti“ po kelią, stiklas iš vidaus ėmė garuoti – žodžiu, turėjome visko. Gale ruožo pavijau du automobilius, kurių jau nespėjom aplenkti,“ – pirmuosius greičio ruožus pristato Lenkijos ralio čempionato 2014 metų vicečempionas D. Butvilas. Jo teigimu, šie greičio ruožai buvo tokie sunkūs, kad dar kyla klausimų, ar jie nepatenka tarp šio sportininko sunkiausiųjų išbandymų.

Nepaisant visų įvykių ir nemažo pasitraukusių dalyvių skaičiaus, Dominykas Butvilas užima itin aukštą trečiąją vietą bendrojoje įskaitoje po pirmosios dienos. „Esame labai laimingi šios dienos pasirodymu ir finišu. Trečia vieta absoliučioje įskaitoje yra tikrai puikus rezultatas, tačiau džiaugtis galėsime tik po finišo – sekmadienį laukia dar sudėtingesnė ralio diena. Ruošiuosi jai, o jau po finišo galėsiu plačiau pasidalinti įspūdžiais.

Dabar turime susikoncentruoti tik į važiavimą. Iš ralio iškrito vieni labiausiai patyrusių sportininkų, tad kiekvieną posūkį turi įveikti preziciškai, nes žiemos raliuose klaidos yra ypatingai brangios“, – teigia „Subaru Poland Rally Team“ komandos pilotas Dominykas Butvilas kartu su šturmanu Kamil Heller lenktyniaujantys „Subaru Impreza WRX STI“ automobiliu.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!