Vis dėlto septynis kartus žiemos ralyje jau dalyvavęs Lietuvos čempionas Dominykas Butvilas primygtinai prašo visų žiūrovų saugoti savo sveikatą ir prižiūrėti kitus. „Winter'is“ yra žiemos šventė, kur žmonės atvyksta ne tik ralio pažiūrėti, bet ir linksmai praleisti laiką. Tad labai norėtųsi, kad absoliučiai visi žiūrovai sveiki ir laimingi grįžtų namo. Todėl prieš šį ralį reikia pasikartoti pagrindines saugumo taisykles“, – teigia profesionalus ralio lenktynininkas D. Butvilas.

Žiemos ralyje greičiai didesni, tad saugotis reikia kur kas labiau

Žiemos raliuose lenktynininkai pasiekia greičius, kurių kartais žvyro trasose net nepavyksta išvystyti. Visi dalyviai važiuoja su specialiomis dygliuotomis padangomis, kurios sukimba su keliu išties sunkiai suvokiamu mastu. Kai automobilis važiuoja 120 km/h, vienas dyglys įsminga į kelią 17 kartų per sekundę. Automobilis į kelią remiasi 70-80 dyglių, todėl per sekundę dygliai susmigs maždaug 1275 kartus – štai iš kur atsiranda sukibimas!“ – įvardina vilnietis D. Butvilas.

Anot jo, esant tokiems dideliems greičiams net minimalios korekcijos pareikalauja reakcijos ir gerų vairavimo sugebėjimų. „Į trasą išlėkusio žvėrelio ar žmogaus dažnai būtų net neįmanoma apvažiuoti, todėl žmonės turi būti labai atidūs, pravažiavus automobiliui nelipti į kelią, nes nežinia kada atlėks kitas dalyvis. Juo labiau, kad bėgant per ledu padengtą trasą galite paslysti ir nukristi“, – atkreipia dėmesį sportininkas.

Būtent dėl šių priežasčių jis primygtinai siūlo visiems laikytis teisėjų nurodytų atstumų iki trasos, jokiais būdais nestovėti šalia išorinės posūkio dalies, nesigrūsti žmonėms už tramplinų, nes tai pačios pavojingiausios vietos.

„Nutempkite neatsargius draugus toliau nuo trasos“

Vieša paslaptis, kad šiame ralio renginyje žiūrovai mėgsta papiktnaudžiauti alkoholiniais gėrimais. Kiekvienais metais vaizdo reportažuose ralio metu tokių atvejų užfiksuojama apsčiai. Tačiau išgėrę žmonės gali neadekvačiai įvertinti situaciją ir sukelti pavojų sau ar kitiems žiūrovams.

„Taip, padauginusių žiūrovų būna ne per daugiausiai, tačiau jų atsiranda. Ir jei pamatysite tokį žmogų artėjantį prie trasos, patraukite, nutempkite tolyn, jei jau jis nebepaeina, išsaugokite jo sveikatą, nors jei ir tai bus Jums nepažįstamas žmogus. Taip ne tik žmogui padėsite, bet ir išsaugosite sveiką lenktynininkų ekipažą bei padėsite nesugadinti renginio reputacijos“, – primena D. Butvilas, kuris šiais metais startuos su savo komandos „Subaru Poland Rally Team“ šturmanu K. Helleriu ir ruošis už savaitės vyksiančiam Europos ralio čempionato etapui.

Anot lenktynininko, svarbiausia yra sveikas protas ir ragina vairuotojų nepamiršti, kad po ralio jie turės sėsti už vairo blaivi ir saugiai grįžti namo pas savo šeimas. „Tai – didelė šventė tiek Jums, žiūrovams, tiek mums, sportininkams. Tad elkimės visi atsakingai ir mėgaukimės šia žiemos švente netrukdydami vieni kitiems. Ir beje, Utenoje sniego ir ledo tikrai yra!! Mes jau pasiruošę žiemos raliui!!“ – atsisveikina D. Butvilas.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!