„Manau, joks oras negalėtų sugadinti lenktynių dienos šioje trasoje. Kiekvieną kartą atvažiavę čia, tampame šventės dalyviais – trasos šeimininkai įsirengė puikų automobilių sporto centrą. Visiems čia patinka ir dalyviams, ir mums organizatoriams, ir žiūrovams“, – pasakojo „Fast Lap“ lenktynių organizatorius Kristijonas Vaičys.

Kiekvieno renginio metu vyksta dvejopo tipo lenktynės – „Time Attack“ (lenktyniaujama dėl geriausio trasos įveikimo laiko) ir „Race“ (lenktyniaujama dėl pozicijos trasoje). Šių rungčių dalyviai taip pat skirstomi į klases pagal automobilių techninius parametrus.

„Time Attack“ dalyviai, kurių automobiliai turi saugos lankus, patenka į PRO klasę. Automobilių (be saugos lankų) vairuotojai varžosi STREET klasėje. Abi jos šiek tiek „pasmulkinamos“ pagal variklių darbinį tūrį – „STREET 2500“, „STREET 2500+“, „PRO 1600“, „PRO 2500“ ir „PRO 2500+“.

„Time Attack“ superfinalas vyksta atskiroje rungtyje – „Super Lap“. Šių važiavimų metu 20 greičiausių dalyvių gauna visiškai tuščią trasą įveikti vienam greitam ratui. Jis tampa lemiamu, sprendžiančiu kas laimės. Reikalinga maksimali koncentracija – kiekviena klaida gadina galutinį rezultatą.

Tuo tarpu „Race“ dalyviai varžosi suskirstyti į kitokias klases, kuriose, be skirstymo pagal variklius, taip pat ribojamas automobilių svoris, siekiant išvengti ypač lengvų ir nesaugiai perdarytų automobilių. Pirmosios dvi silpnesnės klasės – „R1600“ ir „R2000“ varžosi kartu. Kaip ir dvi galingesnės – „NA2000“ ir „Turbo2000“. Kiekvieną lenktynių dieną vyksta keturi „Race“ važiavimai – po du kiekvienai klasei.

„Time Attack“ važiavimų galingesnėje „STREET“ klasėje geriausią dienos tempą parodė „Evo Freaks“ komandos narys Dainius Keblys su dešimtos kartos „Mitsubishi Lancer Evo“. Finalo rungtyje vos 0,2 sek. nuo jo atsiliko Benas Černiauskas, su labai skirtingu, bet taip pat labai greitu automobiliu „Honda Civic“. Tokį gerą greitį jam padeda išvystyti turbina. Trečias buvo dar vienas „Evo Freaks“ klubo automobilis. Tai Manto Mikucko aštuntos kartos „Lancer Evo“, trasoje buvęs greitas, nepaisant šiokių tokių problemų su stabdžiais.

Greičiausio rato rungtyje „PRO“ klasėse kova buvo labai įtempta. Tik ne dėl pirmos vietos – mat daugkartinis čempionas Jonas Poškus, su naujuoju aerodinaminių paketu trasoje buvo greitesnis visa galva. „Super Lap“ važiavime jis „auto24Ring“ trasą apskriejo per 1:20.942. Tiesa, dienos metu, kai trasa buvo sausesnė, J. Poškus parodė dar dvejomis dešimtosiomis geresnį laiką – 1:19.811. Tai – pats greičiausias ratas „auto24Ring“ trasoje.

Antras liko „Subaru Impreza WRX Sti“ vairuotojas Gytis Vaitulionis. Trečias – puikų greitį radęs Tauras Tunyla su „Mazda Miata“ automobiliu. Nuo J. Poškaus jis atsiliko apie 3,6 sek., tačiau už savęs paliko daug greitesnių ir galingesnių automobilių.

Parnu trasoje žiūrovai išvydo vienas įdomiausių „Race“ lenktynių „Fast Lap“ istorijoje. Silpnesnėje „R1600“ grupėje ypač aršiai kovojo „Honda Civic“ automobilius vairuojantys bičiuliai šiauliečiai – Mantas Neverdauskas ir Deividas Sakalauskas. Suvedus dvejose „Race“ važiavimuose pasiektus rezultatus, jie pasidalino pirma ir antra vieta. Trečias liko Tomas Jatkevičius su „Volkswagen Golf“.

„R2000“ klasėje pergalę šventė Julius Skirmantas su „Honda Civic“, antras finišavo Aleksandras Iljinas su identiško modelio tik kiek senesniu „Honda“ automobiliu. Trečias – Andrius Keblys su dar vienu „Honda Civic“.

Labai įtempta kova vyko ir galingesnių automobilių „Race“ važiavimuose. „NA2000“ klasėje greičiausias buvo Artiomas Blinovas su lengvu ir greitu BMW 325. Antras – Mindaugas Rickevičius su 332 modelio BMW. Tiesa, jis galėjo drąsiai pretenduoti į nugalėtojus, tačiau viename posūkių stipriai pasivažinėjo už trasos ribų ir neteko daug pozicijų. Trečias – Marius Survilas, taip pat vairavęs BMW 325.

Na, o pačioje galingiausioje „Race“ klasėje visas tris prizines vietas pasidalino panevėžiečiai. Pirmas – Gytis Vaitulionis su „Subaru“, antras – Ugnius Žiedavičius su „Evo X“, trečias – Nerijus Urbonavičius su „Evo V“.

Daug garsių lenktynininkų antrame „Fast Lap“ etape liko be svarbių taškų. Pirmo etapo herojus Andrius Firantas viename „Time Attack“ važiavimų susprogdino savo „Honda S2000“ variklį. Su kitokiomis problemomis susidūrė Izidorius Paukštys – penktoje pavaroje užstrigo jo „Nissan 200SX“ pavarų dėžė.

„Race“ važiavimuose taip pat buvo aukų. Julius Skirmantas pirmame posūkyje neišvengė kontakto ir apgadino „Civic“ priekinę dalį. Vėliau, bandydamas susigrąžinti prarastas pozicijas, buvo išlėkęs iš trasos ir visą automobili padengė žole. Dominykui Trumpai pasisekė mažiau – lenktynėse jis nefinišavo.

Žiūrovams įsiminė itin aštri Manto Neverdausko ir Deivido Sakalausko kova, kurioje jie nevengė kontakto ir vienas kitą stumdė beveik visuose posūkiuose. Tačiau teisėjai tame neįžvelgė nesportinio elgesio. Priekaištų vienas kitam neturėjo ir dalyviai – prie tokios artimos kovos vienodai prisidėjo abu.

Antro etapo rezultatai:

„STREET 2500“

1. Redanas Jankaitis, „Honda Integra“
2. Karolis Raišys, „Lotus Exige S2“
3. Tomas Buškevičius, „Honda Civic“

„SREET 2500+“

1. Dainius Kablys, „Mitsubishi Lancer Evo X“
2. Benas Černiauskas, „Honda Civic“
3. Karolis Žiedavičius, „Porsche 911“

„PRO 1600“

1. Mantas Neverdauskas, „Honda Civic“
2. Deividas Sakalauskas, „Honda Civic“
3. Arminas Kundrotavičius, „Honda CRX“

„PRO 2500“

1. Julius Skirmantas, „Honda Civic“
2. Artiom Blinov, „BMW 325“
3. Aleksandras Iljin, „Honda Civic“

„PRO 2500+“

1. Jonas Poškus, „Mitsubishi Lancer Evo VIII“
2. Ugnius Žiedavičius, „Mitsubishi Lancer Evo X“
3. Mindaugas Rickevičius, „BMW 332“

„Super Lap STREET“

1. Dainius Kablys, „Mitsubishi Lancer Evo X“
2. Benas Černiauskas, „Honda Civic“
3. Mantas Mikuckas, „Mitsubishi Lancer Evo VII“

„Super Lap PRO“

1. Jonas Poškus, „Mitsubishi Lancer Evo VIII“
2. Gytis Vaitulionis, „Subaru Impreza WRX Sti“
3. Tauras Tunyla, „Mazda Miata“

„Race R1600“

1. Deividas Sakalauskas, „Honda Civic“
2. Mantas Neverdauskas, „Honda Civic“
3. Tomas Jatkevičius, „Volkswagen Golf“

„Race R2000“

1. Julius Skirmantas, „Honda Civic“
2. Aleksandras Iljin, „Honda Civic“
3. Andrius Keblys, „Honda Civic“

„Race NA2000“

1. Artiom Blinov, „BMW 325“
2. Mindaugas Rickevičius, „BMW 332“
3. Marius Survilas, „BMW 325”

„Race Turbo 2000”

1. Gytis Vaitulionis, „Subaru Impreza WRX Sti“
2. Ugnius Žiedavičius, „Mitsubishi Lancer Evo X“
3. Nerijus Urbonavičius, „Mitsubishi Lancer Evo V“