Smalininkų kartodromas – bene greičiausia kartingo trasa Lietuvoje. Tai Europos kartingo čempiono Simo Juodviršio „namų“ trasa. Turtinga istorija garsėjantys Smalininkai patogūs ir svečiams iš užsienio – ir šį savaitgalį, jau tradiciškai, čia buvo ir lenktynininkų iš Rusijos Kaliningrado srities.

Į nedidelį miestelį kadaise vedė dar vokiečių statytas geležinkelis, prie Nemuno dar dabar galima pamatyti seno prekybinio uosto fragmentus, na o šiais laikais į jį suvažiuoja garsiausi Lietuvos sportininkai. Organizatoriai pastebi, kad Smalininkuose buvo daugiau dalyvių, nei čempionato pirmo etapo lenktynėse Vilniuje.

Galingiausiose klasėse – ir Europos čempionai

Į tribūnas susirinkę automobilių sporto aistruoliai tikėjosi tikro šou – antrojo kartingo čempionato etapo varžybose važiavo ir Europos čempionas Simas Juodviršis, kuris praktiškai yra „užaugęs“ šiame kartodrome.

Lietuvos kartingo čempionate važiuojanti technika įvairi, tačiau bene tobuliausi yra „KZ2“ klasės aparatai. Visi stabdomi ratai, šešių pavarų dėžė ir motorai su aukštu forsavimo laipsniu šios klasės bolidams suteikia itin daug galimybių. Tai savotiška kartingo „F1“. „KZ2“ bolidais lenktyniaujantys sportininkai važiuoja jungtinėje grupėje kartu su „DD2“ klasių sportininkais.

Jungtinės klasės finale triumfavo „Paske Racing“ pilotai Paulius Paškevičius ir Ignas Misevičius pilotavę „KZ2“ klasės kartingus, o trečias finišavo silpnesnį „DD2“ klasės kartingą vairavęs publikos numylėtinis Simas Juodviršis.

„Open 125“ klasėse – įspūdinga kova

„Open 125 Junior“ ir „Open 125 Senior“ – naujos jungtinės įvairių variklių gamintojų klasės. „Tai irgi šių metų čempionato naujiena. Ir, panašu, tai pasiteisino. Iškart susidarė gausus dalyvių būrys. Itin efektingai atrodo pati kova trasoje.“ – sakė R. Savickas.

„Open 125“ finale triumfavo Andrius Gelžinis iš „Juta Racing“, o „Open Junior“ kategorijoje nugalėtoju tapo „ART Kart“ atstovaujantis Kasparas Vaškelis.

Jauniausieji žiūrovams dovanojo gražų važiavimą ir kovos akimirkas
Net ir klasėse, kuriose varžosi jauniausi sportininkai, netrūko kovos ir gražaus važiavimo. Klasėse „Micro“ ir „Mini 60“ varžosi patys mačiausi lenktynininkai. Lietuvos kartingo čempionato varžybose („Micro“ klasės važiavimuse) galima sutikti ir lenktynininkų, kurie dar tik pradinukai. Tačiau taip kartais prasideda labai rimtas kelias.

„Mini 60“ finalo nugalėtojai finišavo tokia tvarka – Ąžuolas Eidukas, Sergey Guasrov ir Silvestras Alkeksejevas. Na o pačios mažiausios klasės „Micro“ finale pirmu tapo Matas Sidekerskis, antras finišavo Kajus Šikšnelis, o trečia finišo liniją kirto Martynas Morkis.

Kitas, trečias Lietuvos kartingo federacijos Lietuvos kartingo čempionato etapas vyks birželio 21-22 dienomis, toje pačioje Smalininkų trasoje.

S. Juodviršis laimėjo Lietuvoje, R. Baciuška – tarp geriausių Europoje

Praėjęs savaitgalis „RKV Racing“ komandai buvo labai įtemptas. Penkiems sportininkams teko kovoti Lietuvoje, kai tuo tarpu Rokas Baciuška mūsų šalį atstovavo antrajame Europos čempionato etape Ispanijoje.

Lietuvoje nepralenkiamas S. Juodviršis

Smalininkuose vyko antrasis Lietuvos kartingo čempionato etapas. „Mini 60“ klasėje į tris „RKV Racing“ sportininkus komanda deda vis daugiau vilčių. Kvalifikacijoje nustebino Ignas Kaselis, iškovojęs antrą vietą. Trečias liko Dovydas Jonaitis, Sylvester Aleksejevas – ketvirtas.

Deja, pusfinalyje sugedo Sylvesterio kartas ir jis iš lenktynių pasitraukė dar pirmame rate. Tuo tarpu Ignas po kontakto su varžovais finišavo tik penktas. Finale nepasisekė jau Ignui – jis susidūrė su vienu iš priešininkų ir iš lenktynių pasitraukė pirmame rate. Tuo tarpu Sylvesteris pasirodė puikiai, startavęs iš paskutinės vietos jis iškovojo trečią vietą. Dovydas Jonaitis maloniai nustebino pusfinalyje užėmęs trečią vietą. Deja, jos išlaikyti nepavyko – finale Dovydas liko ketvirtas.

„Open 125 Senior“ klasėje komandą atstovavo Arūnas Zajauskas. Jis tarp trylikos sportininkų liko aštuntas.

Užtat „Rotax Max DD2“ klasės varžybose „RKV Racing“ komandos sportininkams niekas neprilygo. Pirmos dvi vietos priklauso šios komandos atstovams. Ir kvalifikacijoje, ir finale tituluotas Simas Juodviršis nepaliko jokių šansų savo priešininkams. Tuo tarpu Laurynas Razas visus važiavimus finišavo antroje vietoje.

Europos čempionate R. Baciuška vėl susikovė su M. Scumacherio sūnumi

Tuo pačiu metu Ispanijoje, „Zuera“ kartingo trasoje vyko antrasis Europos „KF Junior“ kartingo čempionato etapas. Jame dalyvavo net 67 sportininkai iš įvairių pasaulio šalių, tarp kurių kovėsi ir vienintelis lietuvis – Rokas Baciuška.

Treniruočių sesijoje sportininkai buvo suskirstyti į tris grupes. Savo grupėje Rokas parodė visai neblogus rezultatus – vieną kartą jis grupėje netgi buvo pirmas, kitose treniruotėse – penktas. Susumavus visų grupių rezultatus Rokas buvo 28 vietoje.

Kvalifikaciniuose važiavimuose jis užėmė 14-15 vietas, o viename buvo pakilęs iki 9 pozicijos. Susumavus visus rezultatus Rokas Baciuška buvo klasifikuotas 31 vietoje ir dėl patekimo į pagrindinį finalą turėjo kautis taip vadinamame „antrojo šanso“ paguodos finale. Savo šansu Rokas pasinaudojo puikiai – tarp 28 sportininkų užėmė antrą vietą ir prasimušė į pagrindinį finalą.
Pagrindinį finalą Rokas pradėjo iš 25 vietos. Lenktynių metu pakilo per tris pozicijas ir iškovojo puikią 22 vietą tarp šešių dešimčių pajėgiausių Europos sportininkų.

Michaelio Scumacherio sūnui Mickui sekėsi ne ką geriau. Pusfinalyje iš 8 jis pakilo į 4 vietą. Finale startavo iš ketvirtos pozicijos, tačiau lenktynių nebaigė.

Po dviejų etapų Europos čempionate pirmauja Britanijos atstovas Achmedas Enamas. Michaelio Schumacherio sūnus Mickas užima devintą vietą, o lietuvis Rokas Baciuška – kol kas 32-oje pozicijoje.