Pagaliau atėjo ilgai laukta vasara, pavasaris, arba tiesiog, saulė ir šiltas oras! Maudytis ežeruose gal dar ir šalta, bet iš miesto išlėkt savaitgalį jau norisi. Gerai, kad prasideda naujas vasaros ralio sezonas. Pirmas mūsų ekipažo startas – Latvijoje, Talsi mieste, kur vyks kasmetinis „Rally of Champions“. Būsime vieni iš Lietuvos atstovų, kurie pirmus kilometrus ant žvyro šiais metais lėks ne lietuviškame, bet latviškame kelyje.

Talsi regione teko būti ne kartą. Taip gerai kaip latviai šių kelių dar nepamenu, bet baimės, kad važiuojame į nežinią – nėra. Šio ralio keliai ypatingi tuo, jog yra gan purios dangos ir antrą kartą kartojant greičio ruožą gali sutikti nemažų akmenų ar kitų kliūčių, atsiradusių dėl kelio kitimo. Bet... kam tai įdomu?

Svarbiausia yra tai, kad Talsi ralis, yra vienas iš tų, kuris sutraukia didelį būrį pajėgiausių sportininkų iš įvairių šalių. Ne veltui jis pavadintas „Rally of Champions“. Vieni jau važiavę ant žvyro, kiti dar tik bando pabusti po žiemos miego, tačiau „palauk“ čia nėra. Šiais metais prie starto linijos stos estų žvaigždė Ottas Tankaas, kuris grįžęs iš pasaulio ralio čempionato čia žaidžia kaip vaikystės kieme. Taip pat į nugalėtojo titulą nusitaikęs ir Aleksandras Lukjaniukas, kuris žiemą laimėjo Sarmos Ralį Latvijoje. Šie abu lenktynininkai užėmė aukščiausias pozicijas praeitą savaitgalį vykusiame Talino ralyje, todėl jų forma abejoti nederėtų. Žinoma, nereikia pamiršti ir greitų latvių, kurie startuoja savo namų trasose ir visuomet diktuoja itin aukštą tempą.

Dalyvių sąraše yra ne viena lietuviška pavardė. Kartu su M. Samuičio, V. Švedo, R. Kvaraciejaus ir kitais ekipažais, tikiuosi, neblogai paerzinti tiek latvių, tiek estų lenktynininkus ir išlaikyti intrigą nacionalinių komandų įskaitoje. Mums, lietuviams, žvyrinio ralio šiais metais dar nebuvo, todėl pirmieji kilometrai nuo starto linijos bus labai sudėtingi.

Talsi ralis Latvijoje dėl puikios atmosferos ir gražios šventės visuomet susilaukia gausaus žiūrovų būrio. Po žiemos pasiilgę lenktynių iš visos šalies ralio fanai susirenka stebėti varžybų ir palaikyti savo favoritų. Lietuviška trispalvė irgi visad plazda šalia trasos, tikiuosi, šiais metais bus ne kitaip!

Mūsų ekipažas 2013 sezoną pradėjo su perdarytu R4 klasės automobiliu. Žiemą jau turėjome galimybę išbandyti naujos mašinos ribas, tačiau kaip jis elgsis ant žvyro – dar nežinau. Su nekantrumu laukiu akimirkos, kada vėl galėsiu sėsti už vairo, užuosti dulkių ir benzino kvapą, net pajausti įkaitusio salono tvaiką. Ralis jau šalia, pasimatysime trasoje.