Šiais metais Lietuvos kartingo federacija bei tarptautinė sporto federacija (FIA) rengia kartingo akademiją, kurioje šiuo metu mokosi net 20 jaunų lenktynininkų. Daugumai jų praėjęs savaitgalis buvo pirmos oficialios lenktynės karjeroje. Kai kurie pirmą kartą gyvenime pajautė ir pergalės skonį.

Štai „Micro“ klasėje, kur varžosi vaikai nuo šešerių metų, laimėjo žinomo lenktynininko Martyno Samsono sūnus Kajus. Tai pirmos Kajaus oficialios lenktynės. Kartu su juo toje pat klasėje varžėsi ir sesutė Maja, tačiau jaunajai Samsonaitei sekėsi kiek prasčiau – pusfinalyje ji užėmė aštuntą vietą, o finale nestartavo dėl sugedusio karto.

Mini 60“ klasėje lenktyniavo kiek labiau patyrę ir vyresni sportininkai. Čia taip pat netrūko intriguojančių kovų. Pusfinalio važiavime nepasisekė iš antros vietos turėjusiam startuoti Justui Jonušiui – dar apšilimo rate jam nukrito ratas. Lenktynininkas nepasimetė ir buvo kupinas ryžto važiuoti toliau su trimis, bet to daryti dėl saugumo neleido teisėjai.

Finale Justui teko startuoti iš paskutinės vietos. Tačiau sportinis pyktis ir namų sienos (Justas yra vilnietis) padėjo – Justas sugebėjo aplenkti net 10 savo priešininkų ir laimėti finalinį važiavimą!

Tuo tarpu dar vienam lyderių – Gustui Grinbergui savaitgalis tapo visiškai kitoks. Laimėjęs kvalifikaciją ir pusfinalyje iškovojęs antrą vietą Gustas buvo kupinas ryžto laimėti. Tačiau finale pravažiavus vos vieną ratą Jis turėjo pasitraukti iš kovos – po incidento su priešininkais jo kartingas liko stovėti šalikelėje.

Reta proga pamatyti Europos čempioną

Kitose klasėse tai pat netrūko incidentų ir intriguojančios kovos iki paskutinių trasos metrų. Be to, kartingo mėgėjai turėjo progą pamatyti visą būrį retai Lietuvoje lenktyniaujančių sportininkų. Štai „Rok“ klasėje varžėsi Britanijoje, „Renault Clio Cup“ lenktynėse dalyvaujantis Ignas Gelžinis. Pataikęs į tarpą tarp Britanijos čempionato etapų Ignas nepraleido progos sudalyvauti ir mūsų šalies kartingo čempionate – tai puiki proga pasitreniruoti. Kvalifikacijoje užėmęs vos šeštą vietą Ignas negalėjo tikėtis gero rezultato, bet jam padėjo lietus.

„Esu lietaus žmogus, tokiu oru man labai gerai sekasi važiuoti“, – sakė Ignas ir nemelavo. Pusfinalio važiavime ant šlapios trasos jis užėmė antrą vietą. Prieš finalą trasa visai išdžiūvo ir rodės, kad I. Gelžinis nebus toks greitas, bet padėjo priešininkai. Laimėjęs startą ir jau po pirmo posūkio išsiveržęs į lyderius Ignas galėjo ramiau atsikvėpti, nes užvirė intensyvi kova dėl antros pozicijos. Kol priešininkai kovojo, Gelžinis atitrūko ir tapo nebepavejamas. Laimėtas finalas tapo tikru netikėtumu.

„Rotax DD2“ klasės lenktynėse dalyvavo net du itin retai Lietuvoje pasirodantys sportininkai – praėjusių metų Europos kartingo čempionas Simas Juodviršis ir „formulės 2“ čempionate kelis sezonus lenktyniavęs, bet dabar pristabdęs profesionalo karjerą Kazimieras Vasiliauskas.

Treniruotėse visiškai vienodais kartais lenktyniavę sportininkai trasoje rodė identiškus laikus. Neretai vieno rato įveikimo laikai skyrėsi vos keliomis tūkstantosiomis sekundės dalimis. Tačiau Europos čempionate šiuo metu penktoje vietoje esantis Simas Juodviršis kvalifikacijoje visgi parodė geresnį rezultatą ir startavo iš pirmos pozicijos.

Pusfinalyje Kazimieras su Simu iš karto atitrūko nuo priešininkų ir kovojo tik tarpusavyje. Kelis kartus lenkę vienas kitą visgi sportininkai finišavo tokia pat tvarka, kaip ir pradėjo lenktynes – pirmas Juodviršis, antras – Vasiliauskas. Finale, deja, intrigos buvo dar mažiau. Startavęs iš pirmos vietos Juodviršis iš karto atitrūko ir tapo nebepavejamas priešininkams. Tuo tarpu Vasiliauskui teko keletą ratų pavargti – jį starte aplenkė iš trečios vietos finalą pradėjęs Saulius Pocevičius. Tačiau intriga truko neilgai – po kelių ratų „status quo“ buvo atstatytas ir Vasiliauskas finišavo antras.

„Tikėjausi, kad galėsiu pasipriešinti Simui, bet jo patirtis ir intensyvios lenktynės Europoje davė savo – niekaip negalėjau jo pavyti“, – po finišo pasakojo Kazimieras Vasiliauskas.

Rotax Max Junior“ klasės lenktynes po atkaklios kovos laimėjo Rokas Baciuška. Šios klasės finale vykęs incidentas tarp Andrejaus Apočkino ir Domanto Čepo privertė užgniaužti kvapą visus žiūrovus. Laimei, nei vienas sportininkų nenukentėjo ir abu tęsė lenktynes.

„KZ2 Plus“ klasės važiavimą po atkaklios kovos su Ignu Misevičiumi laimėjo Paulius Paškevičius, taip pat ragavęs Europos čempionato duonos. Šiemet Paulius vėl planuoja pravažiuoti keletą lenktynių užsienyje.
“Open 125” klasės finalą laimėjo Joris Dumčius.

Antras Lietuvos Kartingo čempionato etapas vyks birželio 14-15 dienomis Aukštadvaryje. O gegužės 31 – birželio 1 dienomis Smalininkų kartodrome vyks Baltijos šalių čempionato lenktynės, kuriose dalyvaus ne tik greičiausi Lietuvos sportininkai, bet ir lenktynininkai iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Rusijos.