Jie paskutiniame greičio ruože dramatiškoje kovoje tik viena sekunde nusileido pirmą vietą užėmusiam ekipažui ir vos šešiomis sekundėmis aplenkė Vytautą Švedą. Pastarasis spaudos konferencijoje teigė, jog paskutiniame greičio ruože padarė apmaudžią klaidą.


Greičiausia žiemos šventė praėjo saugiai

Iškart po lenktynių vykusioje spaudos konferencijoje Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas pasveikino dalyvius su gražia ir saugiai praėjusia švente bei finišu. Pasidžiaugęs, kad gražios tradicijos tęsiamos, meras patikino, jog kitų metų žiemos ralio startas yra jau laukiamas.

„Labai norėčiau pasveikinti organizatorius su praėjusiu raliu. Iš tiesų džiugu, kad ilgalaikis bendradarbiavimas pagrįstas saugumu, duoda apčiuopiamų rezultatų. O lenktynininkai yra didžiausi ambasadoriai ir pavyzdžiai, kad tobulinant savo vairavimo įgūdžius galima saugiai važiuoti esant ir ekstremaliomis sąlygomis“, - spaudos konferencijoje kalbėjo Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius.

Čempionate laukia intriguojančios kovos

Pasak Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidento Gintaro Jono Furmanavičiaus, žiūrint į „Halls Winter Rally 2013“ rezultatus, laukia įdomus ir intriguojantis sezonas.

„Pirmo Lietuvos automobilių ralio čempionato etapo rezultatai rodo, kad bus įtemptas čempionatas. Lyderiai nėra aiškūs ir galutinė turnyrinė čempionato lentelė dar labai keisis“, - sakė LASF prezidentas.

„Halls Winter Rally 2013“ organizatorius ir lenktynininkas Benediktas Vanagas, kuriam dideliam gerbėjų nusivylimui teko pasitraukti iš varžybų, juokavo, kad kaip parodė rezultatai, Dakarą įveikti yra daug lengviau, nei žiemos ralį.

„Iš tiesų labai noriu padėkoti vietos savivaldai, kuri supranta lenktynių svarbą ir visokeriopai padeda, kad jos įvyktų“, - kalbėjo B. Vanagas.

Lenktynininkai skirtingai vertina užimtas vietas

Pirmas tris vietas pasidalinę D. Jociaus, D. Butvilo ir V. Švedo ekipažai, rezultatus vertino skirtingai.

„Kartu su Kastyčiu atvažiavome į šias lenktynes po septynerių metų pertraukos. Išsinuomojome automobilį, kurį reikia labai saugoti, nes jis brangus, tad neturėjome didelių tikslų laimėti. Net negalvojome apie vietas. Tačiau po ketvirto greičio ruožo pamatę, kad galime būti pirmi, pradėjome kovoti dėl pozicijų“, - atsakė D. Jocius paklaustas, kaip sekėsi važiuoti finišo link.

Prasidėjusi įdomi bei intriguojanti kova tęsėsi iki pat paskutinio žiemos ralio greičio ruožo.

Antrą vietą užėmęs D. Butvilo bei R. Vaitkevičiaus tandemas, nesikrimto dėl 1,9 sekunde pralaimėtos kovos. Pasak jų, ekipažas tikslą pasiekė – pateko į pirmą trejetuką.

„Pagal optimistiškiausias prognozes mes tikėjomės sėdėti šioje spaudos konferencijoje. Dėl vietos tikrai neliūdime, nes važiavome su pasikeitusiu automobiliu. Pagrindinis tikslas buvo TOP-3 bei priprasti prie naujo automobilio. Labai patiko kova su V. Švedu. Smagu, kad Lietuvoje yra ekipažų, su kuriais gali ir pakonkuruoti, ir tuo pačiu tobulėti“, - spaudos konferencijoje kalbėjo D. Butvilas.

Nors Vytautas Švedas labai nedžiūgavo dėl trečiosios vietos - pasak jo, tai yra puiki pozicija, tačiau jo ir Žilvino ekipažas, kartu važiuojantis 9 metus, sau kelia tik aukščiausius tikslus.

Iš viso „Halls Winter Rally 2013“ startavo 58 ekipažai, iš kurių finišą pasiekė 36.

Tarp užsienio šalių lenktynininkų geriausią rezultatą pademonstravo italai, į kuriuos daugelis automobilių sporto fanų iš pradžių žiūrėjo skeptiškai, tačiau vėliau įsitikino, kad dažniausiai ant asfalto dangos lenktyniaujantys svečiai meistriškai valdo automobilį ir ant sniego. Iš karto po jų rikiavosi ukrainiečio Taraso Kravčenka ekipažas, o treti tarp svečių liko čekų Jaroslavo Orsako ir Davido Smeidlerio tandemas.

Ralio lyderių galutiniai rezultatai:

1. Deividas Jocius/Kastytis Torrau (Lietuva)
2. Dominykas Butvilas/Renatas Vaitkevičius (Lietuva) +1,9 sek.
3. Vytautas Švedas/Žilvinas Sakalauskas (Lietuva) +8,2 sek.
4. Martynas Samuitis/Ramūnas Šaučikovas (Lietuva) +1 min. 21,1 sek.
5. Rokas Kvaraciejus/Mindaugas Čepulis (Lietuva) +1 min. 23,2 sek.
6. Ramūnas Čapkauskas/Tomas Šipkauskas (Lietuva) +2 min. 05,8 sek.
7. Vaidotas Žala/Dainius Alekna (Lietuva) +2 26,4 sek.