Nuo pirmojo starto Danijoje ypatingą dėmesį NEZ ralio kroso čempionatui šiemet skyrė vos keli Lietuvos sportininkai. Džiugu, jog galingiausių automobilių klasėje „NEZ 4WD“ pirmauja Kazimieras Gudžiūnas su „Ford Puma“ (beje, šis žmogus yra pagrindinis III-iojo etapo Vilkyčiuose organizatorius), o po dviejų etapų Danijoje ir Norvegijoje „NEZ 1600“ klasės antroje vietoje įsitvirtino „ESmotorsport“ ekipos flagmanas, Ernestas Staponkus pilotuojantis Čekijos „Blueengineering“ dirbtuvėse pagamintą „VW Polo”.

„ESmotorsport“ komanda padangas Vilkyčiuose „galanda“ jau nuo šio trečiadienio. „Kur jau kur, o namų trasoje ir sienos turi padėti! Nuo „NEZ 1600“ klasėje pirmaujančio latvio Reinio Nitišs'o („Peugeot 206“), čempionato suvestinėje atsiliekame tik 7 taškais, tad daug dirbame, kad galėtume būti šiek tiek greitesni. Pasitelkus nesudėtingus matematinius taškų skaičiavimus aišku viena – jei Latvijos sportininką Vilkyčiuose įveikti pavyks, tuomet turimų sezono taškų skaičius išsilygins ir paskutiniame etape bus galima kovoti dėl čempiono titulo“, - pasakojo E. Staponkus.

Teoriškai, jei III-iajame etape Vilkyčiuose Ernestas klasėje „NEZ 1600“ po finalo atvažiuotų pirmas, o pagrindinis varžovas – trečias, tuomet Lietuvos sportininkas automatiškai taptų NEZ ralio kroso čempionato lyderiu klasėje.

„Varžovų, žinoma, tikrai nenuvertinu. Jie labai greiti, stipri jų techninė bazė. Tačiau mes taip pat stengiamės nenusileisti. Po dviejų etapų ir daugybės treniruočių pripratau prie „Polo“: skirtingai nei sezono pradžioje jau žinau, kaip jis elgiasi, ką galima iš jo „išpešti“. Tačiau automobilių sporto gerbėjai puikiai supranta, jog šiandien galime planuoti, skaičiuoti taškus, dėl rezultato daryti viską, bet... Užtenka, kad finale nusimontuotų padanga, ar sulūžtų greičių dėžės krumpliaratis ir tu lieki „už borto“. Taip gali atsitikti ir man, ir mano konkurentams trasoje.

Siekiant išvengti bet kokių netikėtumų „ESmotorsport“ komandos „VW Polo“ yra visiškai „perrinktas“, kelis kartus patikrintas kiekvienas varžtelis. Varžybose dirbs ir automobilį aptarnaus profesionalūs, jį konstravusios „Blueengineering“ kompanijos mechanikai. Kai sezono pradžioje garsiai pareiškiau, jog po pertraukos grįžtu į „didžiąją areną“, dabar trauktis nebeturiu kur. Dėl rezultato darome viską. Kaip bus - parodys laikas“, - kalbėjo E. Staponkus.

III-iasis NEZ ralio kroso čempionato etapas Vilkyčiuose prasidės Liepos 15 dienos sekmadienį 11 valandą. Dėl ganėtinai rimtų aplinkybių atšaukus finalinį etapą Latvijos „Mūsa“ trasoje, lemiamą ir paskutinį, ketvirtą, šio sezono NEZ ralio kroso meistrų susitikimą vėl priims Lietuva. Po savaitės (liepos 22 dieną) jie startuos ilgiausioje Lietuvoje, „Versmės“ trasoje šalia Ukmergės.