Iš viso ralio trasose kovos 55 ekipažai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos.

„Pagal Lietuvos automobilių ralio čempionato (LARČ) nuostatus, įskaitą gauna ekipažai, finišavę penkiuose iš šešių etapų, tad įprastai prieš paskutines varžybas lenktynininkai būna tiksliai suskaičiavę kiek taškų turi pelnyti, kad užimtų prizines vietas“, – teigė Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) generalinė sekretorė Rasa Jakienė, prognozuojanti įnirtingas ralistų kovas „iki paskutinės sekundės“.

Prieš mėnesį Zarasuose vykęs „300 ežerų“ ralis pakoregavo lyderių sąrašą daugumoje LARČ klasių. Išskirtinė – „Open“ įskaita, kur lyderių trejetukas nepakito viso sezono metu: pirmosios vietos čia neužleidžia Rokas ir Inga Lipeikiai. Nuo varžovų atsiplėšęs net 37,5 taško panevėžiečių ekipažas jau užsitikrino vietą ant įskaitos nugalėtojų pakylos, kaip ir antrąją bei trečiąją vietas užimantys Giedrius Notkus su Dainiumi Alekna ir Arūnas Vaičiūnas su sūnumi Mantu Vaičiūnu.

Deja, Zarasuose patirta avarija kiek pristabdė intriguojančią Dominyko Butvilo ir Vytauto Švedo kovą dėl N4 klasės čempiono vardo. Visą sezoną pirmavusį D. Butvilo ir R. Vaitkevičiaus ekipažą tik priešpaskutiniame LARČ etape aplenkusiam V. Švedo ir Ž. Sakalausko tandemui tam, kad taptų geriausiais, pakaktų finišuoti šeštiems.

Abu „Mitsubishi Lancer Evo X“ lenktyniaujančius ekipažus skiria 15 taškų, tad net Dominykui pelnius 30 taškų, skiriamų už pirmąją vietą, išlaikyti persvarą Vytautui pakaktų ir 16-os, pelnomų už šeštąją vietą.

Nors kiti lenktynininkai į nugalėtojo vardą N4 klasėje ir nebepretenduoja, kova dėl trečiosios vietos žada būti įdomi. Tik po penkių LARČ etapų į lyderių trejetuką įsiveržusiems Ramūnui Čapkauskui su Tomu Šipkausku ant kulnų lipa ketvirtąja vieta besidalinantys Gedimino Ramono su Žilvinu Juršiu ir Benedikto Vanago su Irina Kolomeiceva ekipažai, kuriuos nuo prizinių vietų skiria vos 5 taškai.

A2000 klasės rezultatams įtakos turėjo priešpaskutiniame LARČ etape sugedęs Dmitrijaus Miačino „Honda Civic Type R“ automobilis. Bemaž visą sezoną kartu su šturmanu Kęstučiu Būziumi klasėje pirmavęs Kaliningrado lenktynininkas nukrito į trečiąją vietą, tuo tarpu Egidijui Savickui ir Arūnui Jackoniui pergalė „300 ežerų“ ralyje leido iš trečiosios pakilti į pirmąją vietą.

Turimi taškai jau garantuoja prizinę vietą antroje A2000 įskaitos vietoje esantiems Justui Vaitekūnui ir Pauliui Beniušiui, tad paskutiniajame LARČ etape šis ekipažas apsisprendė nedalyvauti.

Dar sezono viduryje pirmąją vietą L2000 klasėje užsitikrino Vytautas Baranauskas su Mindaugu Čepuliu. Varžovams nepavejamas ekipažas su „Renault Clio“ lyderio poziciją išlaikė ir dviem ratais varomų (2WD) automobilių įskaitoje.

Į antrąją vietą klasėje pakilo Remigijus Veikalas su Adomu Rimša, surinkę po vienodą kiekį taškų, trečiąja vieta dalinasi Aras Kalėda su Justu Vičiūnu ir Dovilas Čiutelė su Aleksandru Dainiu.

Ypač arši tarpusavio kova nusimato S2000 klasėje - nors po penkių LARČ etapų lyderių trejetukas išliko nepakitęs, pirmąsias dvi vietas užimančius ekipažus skiria vos keli taškai. Tiek Karolis Raišys su Ryčiu Lukausku, tiek Aurimas Buteikis su Donatu Palepšaičiu turi vienodas galimybes iškovoti šių metų Lietuvos automobilių ralio čempionų taures.

Apmaudi avarija, patirta Zarasuose, nesutrukdė Tomo Biliaus ir Vyčio Pauliukonio ekipažui įsitvirtinti trečioje vietoje.

Paskutiniųjų šiais metais LARČ varžybų - ralio „Classic Druskininkai“ startas – rugsėjo 17 d. 7.57 val. Druskininkų rajone, finišas – 18.00 val. Vilniaus alėjoje, Druskininkuose.