Prancūzas į priekį išsiveržė po ketvirtojo greičio ruožo, kai laipteliu žemiau nustūmė iki tol pirmavusį „Ford“ atstovą Mikko Hirvoneną. Vėliau suomiui prakiuro padanga ir jis atsiliko dar daugiau.

Į antrąją vietą po varžovo nesėmės buvo pakilęs kitas gamyklinės „Citroen“ komandos lenktynininkas Sebastianas Ogieras, tačiau prancūzas dienos pabaigoje specialiai sumažino tempą, kad rytojaus greičio ruožus pradėtų vėliau ir išvengtų kelio valytojo vaidmens. Pilotas jau, panašu, susitaikė su tuo, kad šiame ralyje negalės pasipriešinti gerokai labiau patyrusiam komandos draugui.

S. Ogierui specialiai pristabdžius ir taip nukritus į ketvirtąją poziciją, į antrąją vietą pakilo privatų „Citroen“ pilotuojantis Petteris Solbergas. Puse minutės S. Loebui jau pralaimintis norvegas turi beveik dvidešimties sekundžių persvarą prieš M. Hirvoneną.

Gamyklinės „Ford“ komandos lenktynininkas Jari-Matti Latvala po šturmano klaidos jau pirmame greičio ruože patyrė avariją ir po to pasitraukė iš tolimesnės kovos. Nesėkmė ištiko ir į penktąją vietą po pietų pakilusį Evgenijų Novikovą („Ford“) – rusas taip pat sudaužė savo automobilį.

Italijoje Pasaulio ralio čempionate (WRC) debiutavo „Mini“. Ją atstovaujantis Dani Sordo kol kas važiuoja šeštas, o Krisas Meeke, deja, pasitraukė iš kovos būdamas ketvirtoje vietoje.

Apie ketinimus dalyvauti WRC prieš prasidedant raliui paskelbė ir „Volkswagen“.

Buvęs „Formulės-1“ čempionas Kimi Raikkonenas šiame ralyje nedalyvauja. Suomis, tuo tarpu, ruošiasi debiutui NASCAR serijoje.

Italijos ralio lyderiai:

1. Sebastienas Loebas (Citroen) – 1h27:47.0.

2. Petteris Solbergas (Citroen) – atsilieka 33.2.

3. Mikko Hirvonenas (Ford) – 53.1.

4. Sebastienas Ogier (Citroen) – 55.5.

5. Madsas Ostbergas (Ford) – 1:04.7.

6. Dani Sordo (Mini) – 1:33.2.

7. Ottas Tanakas (Ford) – 2:36.0.

8. Matthew Wilsonas (Ford) – 2:54.5.

9. Martinas Prokopas (Ford) – 3:01.7.

10. Juho Hanninenas (Skoda) – 3:19.8.

Daugiau informacijos ieškokite www.f-1.lt.