J.-M. Latvala penktadienį turėjo bene geriausias sąlygas tarp lyderių. Dėl prastos savo pozicijos čempionate jis kiekvieną greičio ruožą pradėdavo septintas, kai kelias jau buvo nuvalytas nuo smulkiausių dulkių. Suomis laimėjo keturis iš šešių dienos greičio ruožų ir pirmavo nuo pačios varžybų pradžios.

Po pirmųjų penkių greičio ruožų J.-M. Latvalos persvara prieš antroje vietoje tuo metu buvusį S. Loebą siekė 17,2 sek., o prieš laiptelių žemiau buvusį M. Hirvoneną – 22,5 sek.

Paskutiniajame greičio ruože, mėgindami užsitikrinti geresnę (vėlesnę) starto poziciją šeštadienio greičio ruožuose, šie du sportininkai surengė tikrą cirką – varžybas, kas lėtesnis. Tokią dvikovą laimėjo prancūzas, ruožą įveikęs 8,3 sek. lėčiau už varžovą ir taip jam užleidęs antrąją poziciją, pats likdamas trečioje.

„Aš susimoviau. Tai mano vieno klaida. Tikriausiai neįmanoma to padaryti blogiau, nei tai ką ką tik padariau aš. Tai tikrai tikrai blogai. Nepakankamai sulėtėjau. Nesitikėjau, kad S. Loebas važiuos taip lėtai. Prisiimu visą kaltę“, - nusivylimo savo pasirodymu paskutiniame greičio ruože neslėpė M. Hirvonenas.

Po penktadienio greičio ruožų antroje vietoje žengiantis suomis komandos draugui J.-M. Latvalai pralaimi jau 39,8 sek., o S. Loebas – 42,8 sek.

Visai netoli šių dviejų taktiniais žaidimais užsiėmusių sportininkų atsidūrė ir privatų „Citroen Xsara“ vairuojantis Petteris Solbergas – norvegui iki trečiosios vietos tetrūksta 3,6 sek.

Puikiai Sardinijoje kol kas atrodo 18-metis rusas Evgenijus Novikovas. „Citroen Junior“ garbę ginantis sportininkas užima penktąją vietą.

Antrasis gamyklinės „Citroen“ ekipos lenktynininkas Dani Sordo po penktadienio greičio ruožų yra tik aštuntas. Ispanas buvo nubaustas minutės bauda už pavėlavimą į varžybų startą, o vėliau prarado laiko atsitrenkęs į didelį akmenį ir taip pažeidęs amortizatorių.

Italijos ralio lyderiai po pirmosios dienos:


1. Jari-Matti Latvala (Ford Focus RS WRC 09) – 1 val. 24:14.5
2. Mikko Hirvonenas (Ford Focus RS WRC 09) – atsilieka 39.8
3. Sebastienas Loebas (Citroen C4 WRC) – 42.8
4. Petteris Solbergas (Citroen Xsara WRC) – 46.4
5. Evgenijus Novikovas (Citroen C4 WRC) – 1:04.7
6. Henningas Solbergas (Ford Focus RS WRC 08) – 1:08.2
7. Madsas Ostbergas (Subaru Impreza WRC) – 1:16.6
8. Dani Sordo (Citroen C4 WRC) – 1:37.3
9. Matthew Wilsonas (Ford Focus RS WRC 08) – 2:33.8
10. Khalidas Al Qassimi (Ford Focus RS WRC) – 2:59.9

Daugiau informacijos ieškokite: www.f-1.lt.