Ketvirtadienio etapą A.Lekavičius, trečiadienį užėmęs 82-ąją vietą, pradėjo iš 72-osios pozicijos, o Gintas Petrus buvo 86-as (etape 89-as) tarp 83-jų klasifikuotų ekipažų.

Trečias Lietuvos - Aurelijaus Petraičio - ekipažas smarkiai atsilikęs laiku neatvyko į kontrolės postą šeštajame etape ir buvo išbrauktas iš oficialios įskaitos, tačiau važiuoja toliau.

Aštuntąjį etapą greičiausiai įveikė Mitsubishi lenktynininkas praėjusių metų Dakaro laimėtojas japonas Hiroshis Masuoka. Jis ketvirtadienio greičio ruože sugaišo 3 val. 57 min. 42 sek. ir 5 min. 42 sek. aplenkė komandos draugą prancūzą Stephane`ą Peterhanselį.

Šešiskart Dakaro ralio nugalėtojas motociklų klasėje S.Peterhanselis po aštuonių etapų liko lyderiu bendroje įskaitoje ir lenkia japoną 6 min. 39 sek.

Etapą aptemdė skaudi trečiojoje vietoje buvusio japono Kenjiro Shinozuka'os avarija - 373-ajame kilometre jis dideliu greičiu vertėsi nuo kopos ir sunkiai susižalojo. 1997 metų ralio čempionas komos būsenoje išgabentas į geriausią Tuniso ligoninę. Sužeistas ir šturmanas, o kitose avarijose nukentėjo dar keturi ralio dalyviai, kurie taip pat išgabenti į ligonines.

Po japono pasitraukimo iš lenktynių į trečiąją vietą bendroje įskaitoje pakilo daugiau, kaip valandą lyderiui pralaimintis belgas Gregoire De Mevius su BMW.

Lyderiai bendroje lenktynių įskaitoje:

1.Stephane Peterhansel (Belgija)14 val. 52 min. 21 sek.
2.Hiroshi Masuoka (Japonija)atsilieka 6 min. 39 sek.
3.Gregoire De Mevius (Belgija)1:07:12
5.Ginie De Villiers (Pietø Afrika)1:14:12
6.Jutta Kleinschmidt (Vokietija)1:33:06

Tarp motociklininkų aštuntąjį etapą laimėjo italas Giovannis Sala, bendroje įskaitoje pakilęs į penktąją poziciją.

Nauju lenktynių lyderiu po aštuonių etapų tapo šeštąją vietą etape užėmęs praėjusių metų Dakaro nugalėtojas kitas Italijos motociklininkas Fabrizio Meonis.

Į antrąją poziciją smuktelėjo iki šiol ralyje pirmavęs dukart Dakaro ralio nugalėtojas prancūzas Richardas Sainctas. Jis ketvirtadienį etape užėmė septintąją vietą ir nuo lyderio bendroje įskaitoje atsilieka 34 sekundėmis.

Trečias bendroje įskaitoje išlieka ispanas Nani Roma, lyderiui pralaimintis vos 2 min. 7 sek.

Ketvirtadienį nepasisekė praėjusių metų Dakaro ralio prizininkui pietų afrikiečiui Alfie Coxui. Lenktynininkas prieš etapą buvo penktoje vietoje, tačiau trasoje pasiklydo, prarado apie 20 minučių ir bandydamas atsigriebti krito ir susilaužė petį.

Ketvirtadienį pirmajame dešimtuke, kaip įprasta, finišavo KTM motociklais važiavę lenktynininkai:

1.Giovanni Sala (Italija)4 val. 34 min. 45 sek.
2.Jean Brucy (Prancūzija)atsiliko 2 min. 06 sek.
3.Cyril Despres (Prancūzija)3:39
4.Marc Coma (Ispanija)3:40
5.Nani Roma (Ispanija)5:06
6.Fabrizio Meoni (Italija)6:59
7.Richard Sainct (Prancūzija)9:20
8.Pal Anders Ullevalseter (Norvegija)10:12
9.Per-Gunnar Lundmark (Švedija)12:23
10.Carlo De Gavardo (Čilė)13:08