Pirmojo etapo, kuris pirmą kartą ralio istorijoje vyko Marselyje nugalėtoju tapo japonas Kenjiro Shinozuka su "Nissan" automobiliu.

Japonijos lenktynininkas trasoje sugaišo 1 min. 43,73 sekundės ir 0,36 sek. aplenkė šešiskart šių lenktynių nugalėtoją, tačiau motociklų klasėje, prancūzą Stephane`ą Peterhanselį, kuris šiemet vairuoja "Mitsubishi" automobilį.

Geriausiai iš Lietuvos ekipažų sekėsi Arūnui Lekavičiui, kuris etapo nugalėtojui pralaimėjo 45 sekundes ir užėmė 77-ąją vietą. Aurelijaus Petraičio vairuojamas automobilis užėmė 111-ąją vietą. Gintas Petrus po sprinto etapo yra 126-as:

Pirmasis etapas galutinį lenktynių lenktynių rezultatą lemia labai mažai, jis skirtas daugiausiai žiūrovams ir starto sekančiame etape eiliškumo nustatymui. Todėl nemažai lenktynininkų, saugodami savo techniką, čia nerizikuoja ir neišnaudoja automobilių bei motociklų maksimalaus pajėgumo.

Motociklų klasėje pirmavo prancūzas Cyrilas Despresas su KTM, sugaišęs 1 min. 39.89 sek.

2003 metų Dakaro ralio, kuris, deja, taip ir neapsilankys nei Paryžiuje nei Dakare, maršrutą sudarys 17 etapų, kurių bendras ilgis - 8552 km, iš jų 5216 km sudarys greičio ruožai.

Automobilių įskaitoje lenktynes pradėjo 132 ekipažai, o motociklininkų - net 184. Tarp dalyvių yra aštuonios moterys. Viena iš jų - lietuvė. Milda Čijunskaitė kartu si Gintu Petrumi gina "Neptūno vandenų" komandos garbę.

Lenktynininkai važiuos Prancūzijos, Ispanijos, Tuniso, Libijos ir Egipto teritorija. Lenktynių finišas - sausio 19 dieną Sinajaus pusiasalyje prie Raudonosios jūros esančiame Egipto kurorte Šarm el Šeiche.