Vėliau, bandydamas pasivyti pabėgusius varžovus V.Čaginas išlėkė iš trasos ir kelis kartus vertėsi. Aplamdytas sunkvežimis liko gulėti ant šono, o jo ekipažo viltis iškovoti šeštąjį titulą nusikėlė bent metams.

Greičiausias trečiadienį buvo Olandijos atstovas Hansas Stacey su MAN (3:41.59). Jis tapo lyderiu ir bendrojoje įskaitoje.

Iš automobilių lenktynių pasitraukė ir vienas lietuviškas ekipažas. "Desert Warrior" automobiliu važiuojanti "Neptūno" komanda - Gintas Petrus ir Milda Petrus - jau trečiajame ir ketvirtajame etapuose turėjo problemų dėl vairo stiprintuvo, o penktajame net nepasiekė pirmojo tarpinio finišo ir pasitraukė.

Automobilininkų penktajame etape greičiausias buvo lyderis dukart pasaulio ralio čempionas ispanas Carlosas Sainzas ("Volkswagen"). Jis 325 km greičio ruožą Maroke nuvažiavo per 3 val. 36 min. 39 sek.

Antras finišavo prancūzas Stephane'as Peterhanselis ("Mitsubishi"), nuo nugalėtojo atsilikęs 30 sek. Trečiąją vietą užėmė Pietų Afrikos atstovas Ginielis De Villiers'as ("Volkswagen"). Jis nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 41 sek.

Bendrojoje įskaitoje C. Sainsas antrąją vietą užimantį G. de Villiers'ą lenkia 3 min. 36 sek. Trečiąją vietą užima portugalas Carlosas Sousa ("Volkswagen", +11.17).

Tarp motociklininkų greičiausias buvo ispanas Isidre'as Esteve'as Pujolis su KTM. Jis distanciją įveikė per 3 val. 56 min. 22 sek. Antrąją vietą užėmė nugalėtojo titulą ginantis kitas ispanas Marcas Coma (KTM). Jis nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 54 sek. Trečias finišavo prancūzas Cyrilis Despres (KTM), nuo nugalėtojo atsilikęs 5 min. 2 sek.

Lyderiu bendrojoje įskaitoje išliko M. Coma. Jis antrąją vietą užimantį I. E. Pujolį lenkia 9 min. 56 sek. Trečiąją vietą užima prancūzas Davidas Casteu (KTM, +37.41).

Lietuvos atstovai Aurelijus Petraitis su šturmanu Šarūnu Palioku, važiuojantys visureigiu "Oscar", užėmė 87-ąją vietą.

"Tauro" ekipažas 325 km ilgio greičio ruožą Maroke nuvažiavo per 5 val. 17 min. 45 sek. ir nuo nugalėtojo C. Sainzo atsiliko 1 val. 41 min. 6 sek.

A. Petraitis ir Š. Paliokas bendroje įskaitoje iš 80-osios vietos pakilo į 77-ąją (+7:51.36).

Bendroji įskaita (po 5-ojo etapo iš 15-os)