Tai buvo trečiasis E.Symonso Dakaro ralis. Pernai ir užpernai jis dalyvavo maratone kaip techninės pagalbos komandos narys.

Antradienio etapas – 679 kilometrai iš Er Rachidios į Ouarzazatę. Įskaitinio greičio ruožo ilgis – net 405 kilometrai.

Greičiausiai automobilių tarpe šią atkarpą įveikė bagiu važiuojantis Jeanas-Louis Schlesser'as – per 3 valandas 59 minutes ir 54 sekundes (vidutiniu 101,3 km/h greičiu). Antroje vietoje likęs Carlosas Sainzas („Volkswagen“) prancūzui pralaimėjo beveik 8 minutes. Geriausiai iš „Mitsubishi“ atstovų pasirodė Nani Roma, užėmęs trečiąją vietą.

Ketvirtas šį kartą – Ginielis de Villiers'as, paskui kurį rikiuojasi Hiroshi Masuoka bei Carlosas Sousa.

Vėl problemų turėjo Jutta Kleinschmidt. Šį kartą – dėl "BMW X3" sankabos. Dėl panašių savo „Mitsubishi“ bėdų Stephanas Peterhanselis prarado net 25 minutes.

Lietuvių "Tauro" ekipažas (Aurelijus Petraitis ir Šarūnas Paliokas) etapą baigė 94-as, sugaišęs 7 val. 39 min. ir 36 sek. Bendroje įskaitoje jie 80-i.

"Neptūno" komanda (Gintas Petrus ir Milda Petrus) greičio ruožo per leidžiamą laiko limitą neįveikė ir su "likimo kolegomis" buvo klasifikuoti 136-170 vietose.

Tarp motociklininkų puiki diena buvo Marcui Coma ("KTM"). Pernykščio maratono nugalėtojas buvo ne tik greičiausias antradienį (4 valandos 27 minutės ir 54 sekundės), bet ir pakilo į pirmąją vietą bendrojoje įskaitoje, beveik 12 minučių lenkdamas artimiausią persekiotoją – Isidre'ą Esteve'ą Pujolį. Ispanas šios dienos etape liko antras, tačiau tėvynainiui pralaimėjo net 12 minučių ir 16 sekundžių.

Trečioji vieta atiteko Cyriliui Despres, nuo M.Coma atsilikusiam 18 minučių ir 26 sekundėmis. Toliau rikiavosi Davidas Casteu, Palas Andersas Ullevalseteris bei Chrisas Blaisas.

Daugkartinis maratono dalyvis Janis Vintersas iš Latvijos antradienį užėmė aukštą devintąją vietą, o bendrojoje įskaitoje yra aštuonioliktas.

Sunkvežimių įskaitoje dar vieną etapą greičiausiai nuvažiavo bendrosios įskaitos lyderis Vladimiras Čaginas su "Kamaz". Jis trasą įveikė per 4 val. 56 min. 13 sek. ir aplenkė 12 minučių ir 55 sekundėm atsilikusį Hansą Stacey (MAN).

Bendroji įskaita (po 4-ojo etapo iš 15-os)