1002 ežerų krašte vykęs “Aukštaitijos” ralis, kurio trasa driekėsi Utenos, Molėtų ir Anykščių rajonų keliais, kartu buvo ir Šiaurės Europos šalių (NEZ) čempionato baigiamasis, penktasis etapas, Baltijos šalių čempionato ketvirtasis etapas ir nacionalinių šalių taurės varžybos.

Todėl ralio starte nusidriekė įspūdinga net 80 ekipažų eilė. Jame dalyvavo geriausi šešių valstybių - Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Danijos ir Baltarusijos – automobilių ralio meistrai, kuriems teko įveikti 378 kilometrų maršrutą, iš kurių 125,5 kilometro sudarė greičio ruožai. Iš viso jų ralio “Aukštaitija’2006” programoje buvo 11. 83 procentai greičio ruožų driekėsi žvyrkeliais ir 17 – asfalto dangą turinčiais keliais.

Finišo liniją Utenoje kirto 49 ekipažų sportininkai. Pasiekti geidžiamą tikslą daugumai sutrukdė gedimai bei avarijos, kurių paprastai neišvengia nė vienos automobilių sporto varžybos. Žiūrovų apmaudui jau pačiame pirmajame greičio ruože dėl pavarų dėžės gedimo buvo priverstas pasitraukti vienas talentingiausių jaunų lenktynininkų – Vilius Rožukas, kuriam talkina labai patyręs šturmanas Audrius Šošas.

Tik pusę distancijos sugebėjo įveikti vienais iš šių varžybų favoritų laikytas Sauliaus Girdausko ir Pauliaus Urbono duetas. Jie buvo priversti sudėti ginklus sugedus jų “Mitsubishi Lancer Evo VII” vairo mechanizmui.

Skaudžias avarijas patyrė latviai Artūras Priedniekas ir Janis Kirkovaldis, kai jų nesuvaldyta “Citroen Xsara” kelis kartus vertėsi. Po avarijos šis latvių ekipažas buvo priverstas sudėti ginklus.

Analogiška nesekmė aštuntajame, pirmajame asfalto dangą turinčiame greičio ruože ištiko ir Benediktą Vanagą su Ramūnu Šaučiukovu, kurie vairavo galingą “Subaru Impreza STI”.

Ralį “Aukštaitija 2006” laimėjo svečių iš Estijos Marguso Murako ir Aare Ojamae ekipažas. Sėkmę šiame ralyje jie šventė ir pernai.

Nors šis ekipažas laimėjo tik tris greičio ruožus iš 11, tačiau jų pergalė dėsninga. Jie vieninteliai iš visų ralio dalyvių vairavo galingą, pasaulio ralio čempionato varžyboms parengtą WRC serijos “Toyota Corolla” automobilį, kurio teikiamus privalumus išnaudojo labai racionaliai.

Nugalėtojai visus greičio ruožus, sudariusius 125,5 kilometro atstumą, įveikė per 1 val. 3 min. 11,6 sekundės, važiuodami vidutiniu 119,1 kilometro per valandą greičiu.

Pralaimėję jiems 26,7 sekundės antri finišo liniją kirto Rokas Lipeikis ir Renatas Vaitkevičius, kurių “Mitsubishi Lancer Evo VIII” greičio ruožuose išvystė vidutinį 118,3 km/val. greitį.

Trečiąja bendrosios įskaitos vieta džiaugėsi jaunas Lietuvos ralio meistras Vytautas Švedas, važiuojantis su patyrusiu šturmanu Žilvinu Sakalausku. Šis duetas nuo ralio laimėtojų atsiliko 1 min. 09,7 sekundės.

Po varžybų įvykusioje spaudos konferencijoje Vytautas džiaugėsi laimėjęs tris greičio ruožus ir labiausiai už šiame ralyje iškovotą prizinę vietą dėkojo komandos mechanikams, sugebėjusiems per savaitę suremontuoti bei parengti lenktynėms Suomijos ralyje sudaužytą jų kovinį “Mitsubishi Lancer Evo IX”.

Aukštą ketvirtąją bendrosios įskaitos vietą užėmė vieno greičio ruožo laimėtojai Deividas Jocius su Kastyčiu Torrau, vairuojantys “Mitsubishi Lancer Evo IX”. Jie pranoko pajėgų Latvijos lenktynininkų Mario Neikšano ir Mario Jekobsono tandemą, vairavusį analogišką automobilį ir šeštąją vietą užėmusius Arūną Strumskį su Linu Skardžiuku su “Subaru Impreza STI”.

Ralio greičio ruožus pasišovė įveikti ir trijų visureigių vairuotojai. Šioje įskaitoje sėkmė lydėjo alytiškių tėvo ir sūnaus Arūno ir Aurimo Lekavičių duetą, kurie vairavo “Mitsubishi Pajero”.

Komandinę ralio “Aukštaitija 2006” įskaitą laimėjo “Juta-Statoil”, kurios lenktynininkai pelnė 47 taškus. Nuo jų šešiais taškais atsilikusi “Spurtas-Grifs AG” ekipa pelnė antrąją vietą, o trečioji atiteko “Kuanas Rally Team” lenktynininkams, kurie antrajai prizininkei pralaimėjo vos vienu tašku.

NEZ taurę iškovojo Lietuvos automobilių ralio meistrai. Antroje šios įskaitos vietoje liko Danija, o trečioje – Latvija. Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) greičiausiojo jaunojo lenktynininko taurės įskaitoje pergalę šventė V. Švedas, pranokęs Dominyką Butvilą ir Audrių Višniauską.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.