Rugpjūčio 18d., Vilnius. Dar šį pavasarį ant parduotuvių tinklui „Humana LT” priklausančio rūšiavimo centro stogo saulės elektrinių rangos įmonė „Eternia Solar” įrengė 500 kW galios saulės elektrinę. Saulėtos vasaros dėka, per veikimo laikotarpį elektrinė jau pagamino 286 kWh elektros energijos.

Įmonė, įsirengusi saulės elektrinę, tapo vienais pirmųjų didelio masto gaminančiais vartotojais, nes iki praėjusių metų spalio, gaminančiais vartotojais buvo laikomos įmonės, turinčios iki 100 kW galios elektrines. Prognozuojama, kad „Humana LT” saulės elektrinė, įrengta ant rūšiavimo centro stogo Vilniuje, iš viso per metus pagamins apie 490 tūkst. kWh elektros ir taršą sumažins 259,7 tonomis CO2.

„Mūsų įmonės veikla apima ne tik tvaraus vartojimo skatinimą. Siekdami būti nebrangios mados lyderiais bei tvaraus ir ekologiško vartojimo simboliu, tapome gaminančiais „žaliąją“ elektros energiją, taip dar labiau sumažiname savo veiklos poveikį aplinkai. Kadangi tekstilės rūšiavimas yra ganėtinai daug elektros energijos reikalaujantis procesas, planuojame sutaupyti pakankamai lėšų, kad galėtume jas investuoti į infrastruktūros atnaujinimą”, - sakė „Humana LT” generalinis direktorius Örjan Österdal.

Įsirengusi 500 kW galios elektrinę, įmonė prisijungė prie kitų didelio masto elektros energijos gaminančių vartotojų. Šiemet gaminančiais vartotojais tapo ir tokios įmonės kaip metalo apdirbimo įmonė „LT Technologies”, baldininkai „Lyra group”, pašarų gamintojai „Biofabrikas".

Saulės elektrinės rangovai „Eternia Solar“, įrengę daugiausiai komercinių saulės elektrinių Lietuvoje, tarp kurių ir vienos didžiausių ant stogo sumontuotų saulės elektrinių Baltijos šalyse, komentuoja, kad didelio masto įmonių, tokių kaip „Humana LT“, ir mažesnių, negamybinių verslų motyvai pasitelkti saulės energiją tampa vis panašesni.

„Pastebime, kad saulės energija jau domina ne tik tokio masto verslus kaip „Humana LT”, bet ir mokyklas, prekybos įstaigas ar IT verslus. Manome, kad tai indikuoja, jog vis daugiau įstaigų savo veiklą planuoja pasitelkdami ilgalaikes strategijas, kuriose – ne tik greitai atsiperkančios investicijos, bet ir veiksmai, užtikrinantys teigiamą finansinį srautą po dešimtmečio, socialinė atsakomybė, padedanti kurti įvaizdį užsienyje, ir atsakingas požiūris į globalias klimato problemas”, – sakė „Eternia Solar” vykdantysis direktorius dr. Andrius Džiaugys.

Ši tendencija yra teigiamai vertinama tiek valstybinių aplinkos apsaugos, tiek energetikos institucijų. Pagal LR Energetikos ministerijos viziją, iki 2030 metų gaminantys elektros energijos vartotojai turėtų sudaryti 30% visų elektros energijos vartotojų.