Nors šalyje ir nėra įvestas karantinas, siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos plitimui, nuo rugpjūčio 1 d. šeštadienio „DPD Lietuva“ kurjeriai privalo laikytis saugaus 2 metrų atstumo nuo bet kokio kontakto su kitu asmeniu.

Taip pat kaukės vėl tampa privalomos visiems kurjeriams siuntų pristatymo ir surinkimo metu be išimties.

PIN kodo dėka – greitesnis atsiėmimas

Užsisakius prekę, siuntos gavėjas trumpąja žinute gauna 4 skaitmenų kodą. Atvykus kurjeriui, klientas nurodo kodą, kurį „DPD Lietuva“ darbuotojas suveda į skenerį. Jei kodas teisingas, kurjeris gali atiduoti gyventojui siuntą.

Vis dėlto, jei gavėjas PIN kodo neturi, kurjeriui teks parodyti galiojantį asmens dokumentą laikantis atstumo.

„DPD Lietuva“ kurjeriai ir toliau tęs bekontaktį siuntų pristatymą – jos bus paliekamos 2 metrų atstumu nuo gavėjo, tiesiogiai su juo nekontaktuojant. Vietoje to, kad privačiam asmeniui skirtos siuntos gavėjas pasirašytų kurjerio turimame skeneryje, jis tiesiog gali iš atstumo parodyti galiojantį asmens dokumentą ir įvesti paskutinius penkis dokumento numerio skaičius kurjerio skenerio ID patikros lange.

Jei gavėjas neturi dokumento ar atsisako jį pateikti, kurjeris turi pasiūlyti nufotografuoti gavėją šalia siuntos iš 2–3 metrų atstumo. Siuntos bus fotografuojamos jas pristačius ir į įmones. Apie proceso pasikeitimus privatūs gavėjai bus informuoti vakarą prieš pristatymą ar pristatymo rytą.

Tokie siuntų atsiėmimo būdai yra kur kas saugesni priimant siuntas iš kurjerių, o visos papildomos saugumo priemonės prisidės prie naujos viruso bangos išankstinės prevencijos bei gavėjų saugios patirties puoselėjimo“, – sako „DPD Lietuva“ operacijų direktorius Arūnas Strazdas.

„Jei gavėjai atsisakytų vadovautis šiomis taisyklėmis, deja, siuntos įteikti negalėsime. Tokiu atveju, jeigu ji atitiks išmatavimus, pasiūlysime siuntą nukreipti į artimiausią „DPD“ paštomatą“, – situaciją komentuoja A. Strazdas. Pasak jo, paštomatai yra nuolat dezinfekuojami, jie dažniausiai įrengti lauke ir dirba visą parą be išeiginių, tad yra kur kas mažesnė tikimybė susidurti su užkratu, o platus jų tinklas leidžia iki artimiausio nukeliauti ir pėsčiomis.