„Senjorus namuose lankančių socialinių darbuotojų misija pandemijos ir karantino metu itin svarbi, bet rizikinga. Eidami globojamiems žmonėms nupirkti maisto ar vaistų, socialiniai darbuotojai gali ir patys užsikrėsti, ir užkratą atnešti į rizikos grupėje esančių gyventojų namus. Kad didelei daliai socialinių darbuotojų trūksta apsaugos priemonių pamatėme, kai kartu su jais dalinome SBA nupirktus maisto paketus senjorams. Tad, radę galimybę įsigyti geros kokybės respiratorių, nedvejodami nusprendėme juos įteikti būtent socialiniams darbuotojams, turintiems tiesioginį kontaktą su žmonėmis, kuriems užkratas, deja, gali būti lemtingas“, – sako SBA viceprezidentė Jolanta Grašienė.

Anot jos, nors asmens apsaugos priemonių prekyboje atsiranda, kokybiškų ir tinkamai apsaugančių nuo koronaviruso respiratorių gauti vis dar sudėtinga, o pirmenybė juos įsigyjant ar dovanojant dėl suprantamų priežasčių dažniausiai teikiama medikams. Tačiau nereikia pamiršti ir kitų, kurie nuolat dirba su rizikos grupės žmonėmis.

SBA respiratoriai soc. darbuotojams
Foto: Organizacijos nuotr.

„Socialiniai bei lankomosios priežiūros darbuotojai namuose lanko po 10 ir daugiau gyventojų, todėl asmens apsaugos priemonių poreikis jiems – didžiulis, nes jas reikia dažnai keisti. Dauguma jas naudoja itin taupiai, dėvi ir daugkartines medžiagines kaukes. Tad šie dovanoti respiratoriai tikrai padės jiems apsisaugoti ir taip apsaugoti žmones, kuriais jie rūpinasi,“ – sako Socialinių darbuotojų asociacijos prezidentė Jūratė Tamašauskienė.

Jos teigimu, šiuo metu šalies savivaldybėse apie 3 tūkst. socialinių darbuotojų. Be jų, gyventojus namuose taip pat lanko įvairių nevyriausybinių organizacijų darbuotojai, savanoriai. SBA paramos socialiniams darbuotojams vertė daugiau nei 13 000 eurų.

SBA respiratoriai soc. darbuotojams
Foto: Organizacijos nuotr.

Prie inciatyvos prisidėjo ir dovanojamus respiratorius į 60-ties savivaldybių socialinės paramos skyrius neatlygintinai ir operatyviai pristato kurjerių paslaugų ir skubių siuntų bendrovė „Mail Boxes Etc.“

SBA tęsia ir kitas paramos iniciatyvas. Grupės įmonės įvairioms šalies medicinos įstaigoms kovo mėn. perdavė 15 000 daugkartinių veido kaukių, kurias pasiuvo grupės bendrovė „Utenos trikotažas“. Prieš šv. Velykas už SBA darbuotojų paaukotas ir įmonės skirtas lėšas rizikos grupėje esantiems senjorams nupirko, o įmonių savanoriai išdalino daugiau nei 1 000 visaverčio maisto paketų. Bendra SBA suteiktos paramos suma socialiniams darbuotojams, socialiai remtiniems asmenims ir medikams perkopė 93 000 eurų. Numatoma ir toliau tęsti paramos iniciatyvas.