Jeigu tai tiesa, vadinasi D. Trumpas nesulaužė dar vienos tradicijos, tiesa, ne tokios senos. Viena iš modernių inauguracijos dienos tradicijų – postą paliekantis prezidentas savo įpėdiniui parašo laišką, kuriame linki sėkmės ir pateikia patarimų. Įprastai laiškas paliekamas ant prezidento stalo, kad į Ovalųjį kabinetą įėjęs naujasis šalies vadovas iš karto jį perskaitytų.

Apie tai, kad D. Trumpas J. Bidenui paliko laišką, rašo ir kitos žiniasklaidos priemonės – tarp jų ir „Bloomberg“ bei „Fox News“.

D. Trumpas trečiadienį taps pirmuoju JAV prezidentu per daugiau kaip 150 metų, nedalyvausiančiu savo įpėdinio inauguracijos ceremonijoje. Spėliota, kad respublikonas gali sulaužyti ir dar vieną tradiciją: iki paskutinės minutės nebuvo aišku, ar jis savo įpėdiniui Baltųjų rūmų Ovaliniame kabinete paliks laišką. Stotis NBC, remdamasi vyriausybės atstovu, dabar pranešė, kad rinkimus pralaimėjęs prezidentas laišką demokratui visgi paliko.

Respublikonas Ronaldas Reaganas 1989 metais tapo pirmuoju kadenciją baigusiu prezidentu, parašiusiu laišką savo įpėdiniui. Nuo tada tai darė visi prezidentai. Tai dažniausiai būdavo šiltas laiškas – nepriklausomai nuo įpėdinio politinių pažiūrų.

R. Reagano atveju tai buvo laiškutis partiečiui George‘ui H. W. Bushui: „Mielas George‘ai, aš vertinu mūsų bendrus prisiminimus ir linkiu Jums visa ko geriausio. Melsiuosi už Jus“.

G. H. W. Bushas, kuriam nepavyko būti perrinktam prezidentu, 1993-aiasiais demokratui Billui Clintonui skyrė tokius žodžius: „Kai skaitysite šį laišką, Jūs būsite mūsų prezidentas. Linkiu Jums visa ko geriausia. Linkiu visa ko geriausia Jūsų šeimai. Jūsų laimėjimai dabar bus mūsų šalies laimėjimai. Linkiu Jums didelės sėkmės“.

B. Clintonas po aštuonerių metų postą perleido George‘ui W. Bushui, savo pirmtako sūnui. Jis laiške respublikonui rašė: „Nuo šios dienos Jūs esate mūsų visų prezidentas. Sveikinu Jus ir linkiu sėkmės bei didelės laimės. Sunkumai, kuriuos jums dabar teks įveikti, yra dideli, tačiau neretai perdedami. Neapsakomas džiaugsmas yra daryti tai, ką manote esant teisinga".

G. W. Bushas jaunesnysis pratęsė tradiciją ir 2009-aisiais pasveikino Baracką Obamą tapus „mūsų prezidentu“. Jis toliau rašė demokratui: „Bus sunkių momentų. Kritikai siautės. Jūsų „draugai“ Jus nuvils. Bet Jūs turėsite visagalį Dievą, kuris Jus guos, šeimą, kuri Jus mylės ir šalį, kuri Jus skatins, įskaitant mane“.

Ir B. Obama – apie kurį D. Trumpas kelerius metus skleidė sąmokslo teorijas – savo įpėdiniui prieš ketverius metus paliko laišką. „Milijonai sudėjo į Jus savo viltis, - sakoma čia. – Michellė ir aš linkime Jums ir Melanijai visa ko geriausia, Jums leidžiantis į šį didį nuotykį. Ir turėtumėte žinoti, jog mes esame pasirengę padėti visais įmanomais būdais. Didelės laimės ir Dievo palaimos, BO“.

Laikraštis „ The Atlantic“ apie laiškus rašė: „Kiekvienas jų primena mums, kaip atrodo taikus ir nuoširdus valdžios perdavimas“. Tačiau D. Trumpas esą niekuomet nebuvo tuo suinteresuotas. Per rinkimų kampaniją jis nesutiko savo pralaimėjimo atveju garantuoti taikaus valdžios perdavimo. D. Trumpas iki šiol nepasveikino J. Bideno su pergale.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (126)