Už tai pasisakė 55 nariai, prieš – 14, susilaikė 19 parlamentarų. Galutiniai sprendimai bus priimti, kai Parlamentas kaip steigėjas patvirtins reorganizuotų aukštųjų mokyklų statutus.

Seime taip pat buvo balsuojama ir dėl galimybės Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) ir Aleksandro Stulginskio universitetą (ASU) reorganizavimo būdu prijungti prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU). Tiesa, šį klausimą galiausiai nuspręsta atidėti, konservatoriams paprašius pertraukos iki kito posėdžio. Už pertrauką balsavo 32 Seimo nariai, prieš buvo 48 ir susilaikė 20 parlamentarų, tačiau opozicijos prašymu daryti pertrauką pakanka penktadalio balsų.

Bendruomenė priešinasi

DELFI primena, kad procesai dėl LSU prijungimo prie LSMU sukėlė aistrų – pirmojo universiteto bendruomenė nori išlaikyti autonomišką statusą.

Kaip ketvirtadienį paskelbė LSU Senato pirmininkas, buvęs universiteto rektorius Albertas Skurvydas, kurį citavo BNS, Lietuvos sporto mokslas gali būti vystomas tik autonomiškame universitete, šį siekį esą palaiko LSU darbuotojai, Senatas ir Taryba, daugiau kaip 30 miestų ir rajonų savivaldybių, sporto šakų federacijų, Europos sporto universitetų, įvairių sporto organizacijų vadovai ir kiti socialiniai partneriai, be to, peticiją prieš LSU naikinimą pasirašė apie 3 tūkst. žmonių.

Trečiadienį šio universiteto taryba dėl netinkamo įpareigojimų vykdymo pareiškė nepasitikėjimą rektoriumi Aivaru Ratkevičiumi, jis iš rektoriaus pareigų atsistatydino.

Komentuodama situaciją, kai LSU bendruomenė priešinasi planui jungti šią aukštąją mokyklą su LSMU, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė gruodį sakė, kad Seimas gali nuspręsti aukštąsias mokyklas jungti ir be jų sutikimo.

„Seimo komitete buvo aptartas Vyriausybės planas, ir Seimas, kaip steigėjas, turi galimybę priimti sprendimą (...). Universitetai yra valstybės steigtos institucijos, ir valstybė, matydama, kad yra tam tikrų problemų arba tam tikrų iššūkių siekiant užtikrinti kokybišką mokslo ir studijų veiklą, siekiant užtikrinti reikalingų specialistų rengimą, turi priimti sprendimus, kaip valstybinė aukštojo mokslo sistema veikia, nes universitetas nėra pats savęs savininkas, tai nėra privati institucija“, – spaudos tikino ministrė.

Pagal Vyriausybės siūlomą valstybinių universitetų tinklo optimizavimo planą 14 šalies valstybinių universitetų pertvarkomi į devynis.