Beje, gruodžio 4 d. 18 valandą Dainius Stonis "Jogos studijoje" (Saltoniškių g. 29/3 ) ves vegetarinių valgių gaminimo kursus. Galėsite ne tik išmokti, bet ir paragauti. Daugiau informacijos galite rasti čia.

GHi - lydytas sviestas

Indijoje yra toks specifinis produktas su labai egzotišku pavadinimu – Ghi. Tai lydytas sviestas. Toks perdirbtas sviestas – Ghi – tinka bet kokių patiekalų gaminimui – ir kepiniams, ir troškiniams.

Taigi, išmoksime jį pasigaminti. Sviestą geriausiai rinktis be priemaišų ir be aliejaus. Mes rekomenduojame “Bočių” sviestą – jis yra gryniausias.

Kaitinti sviestą ant mažos ugnies apie l val., retsykiais pamaišant. Sviestui verdant, jame esantys baltymai pamažu atsiskirs nuo riebalų, o esantis jame vanduo išgaruos. Baltymai iš pradžių plauks viršuje, o paskui nusės ant dugno. Kai sviestas pasidarys skaidrus ir matysis indo dugnas, perkošti per smulkiausią sietelį ar daug kartų sulankstytą marlę arba tiesiog nupilti su samčiu nuo puodo viršaus, tokiu būdu atskiriant riebalus nuo baltymų.

Lydytame svieste nebelieka cholesterolio. Ghi nebereikia laikyti šaldytuve – jis kuo puikiausiai gali stovėti aukštesnėje temperatūroje ir nesugesti. Indijoje manoma, kad kuo ilgiau Ghi yra laikomas, tuo turi daugiau gydomųjų savybių.

Daržovių troškinys

Daržovių pasirinkimas priklauso nuo Jūsų.

Tai gali būti:

l kalafioras,
1-3 baklažanai,
3-5 bulvės,
1-2 morkos,
5 pomidorai,
truputis moliūgo ir kopūsto,
1-4 paprikos,

0,5 stiklinės Ghi,
1 stiklinė grietinės,
Druskos( l a.š.).

PRIESKONIAI:

1. Garstyčios ir lauro lapas arba žiupsnelis kario lapelių. (Kepinti su ghi 20 - 30 sek.)

2. Ožragė ir indiški kmynai. (Kepinti su ghi 10 – 15 sek.)

3. Kurkuma, juodi pipirai (Kepinti su ghi 5-8 sek.

4. Ožragės lapeliai (Kepinti 2-3 sek.)

Daržoves supjaustykite kubeliais ar griežinėliais. Įkaitinkite Ghi iki virimo ir suberkite į jį daržoves – pirmiausia nekrakmolingas ir kietesnes (morkas ir moliūgą).

Daržoves pamaišydami kepinkite apie 10 min. Po to sudėkite bulves, įpilkite l stiklinę vandens ir l stiklinę grietinės. Troškinkite ant mažos ugnies, kol suminkštės.

Paskui suberkite išmirkytus turkiškus žirnius. Pagal skonį įdėkite druskos, krapų.

Kai daržovės suminkštės, sudėkite gabaliukais supjaustytą ir pakepintą sūrį – panyrą (jį mokėmės gaminti praeitą kartą).

Kai daržovės bus pakankamai minkštos, galima berti prieskonius. O kad atsiskleistų visos jų savybės, prieš tai juos reikia pakepinti lydytame svieste Ghi, kurį ką tik išmokome pasiruošti.

Keptuvėje įkaitinkite Ghi, kad pradėtų rūkti. Įdėkite garstyčių, 1-2 lauro lapus jei turite - kario lapelių. Trumpam keptuvę uždenkite, kad garstyčių sėklos nešokinėtų per kraštus. Kai nustos spragsėti garstyčios, sumažinkite ugnį ir įdėkite ožragės ir indiškų kmynų. Ožragę kepinkite iki kol lengvai paruduos, neperkepinkite, nes apkartins patiekalą. Dėkite kurkumą ir juodus pipirus. Kurkumos milteliai greitai sudega, tad sumažinkite ugnį. Paskutines porą sekundžių kepinkite ožragės lapelius. Pakepintus prieskonius suberiame į jau gatavą troškinį ir greitai uždengiame puodą. Po kelių minučių troškinį jau galima bus valgyti.

Prie šio daržovių troškinio labai tinka tirštas džiovintų slyvų džemas. Jį ruošiame taip: per naktį mirkome džiovintas slyvas be kauliukų ir verdame su trupučiu cukraus 1-2 valandas, kol visiškai išgaruos vanduo, o masė pasidarys vientisa.