Radijo stočių eteryje dažnas girdėjo pagal LiCS pageidavimus adaptuotą „Anzelmutės“ versiją, kuri prasideda žodžiais „Bus gerai, oi bus gerai, bus laimingi ir seneliai, ir vaikai“ bei primena rinkimuose balsuoti už 16-ąjį numerį – liberalcentristų sąrašą. Dainą atlieka ne „Biplan“, o kiti muzikantai.

„Biplan“ lyderis Maksas Melmanas teigia nedavęs sutikimo naudoti šį kūrinį, tačiau to sutikimo ir nereikia, mat autorinės teisės į „Anzelmutę“ grupei nebepriklauso.

Gailisi atidavę dainą

M. Melmanas DELFI teigė apie „Anzelmutės“ politinę versiją sužinojęs tik pirmadienį. Tokia „Biplan“ kūrinio adaptacija grupės vokalisto nesužavėjo, tačiau teisiškai jokių pretenzijų atlikėjai turėti negali.

„Mūsų leidimo partija neprašė. Šiuo atveju, viskas kaip ir legaliai yra. Kadangi tais metais, kai mes įrašėme „Anzelmutę“, mums tai buvo tarsi pokštas, ir mes atidavėme visas teises leidybinei kompanijai, kuri šiuo atveju ir pardavė“, - sakė M. Melmanas.

LiCS perdirbtą kūrinio tekstą „Biplan“ lyderis įvertino dviem žodžiais: „Labai juokinga“.

Dėl kūrinio panaudojimo politikai dainininkas nesidžiaugia. „Aišku, šiek tiek nemalonu. Bet tiek to. Mūsų šitoje vietoje neapgavo. Kadangi atidavėme visas teises leidybinei kompanijai, mes patys save apgavome turbūt“, - teigė M. Melmanas.

A.Čaplikas: žodžius sukūrėm patys

LiCS lyderis Algis Čaplikas DELFI teigė, jog „Biplan“ kūrinį partija pasirinko spontaniškai.

„16 numeris, gerai skambanti daina. Populiari ir šiaip patraukli. O ką, blogai skamba? Man atrodo, gerai skamba“, - sakė A. Čaplikas.

Pasak jo, tekstą politinei „Anzelmutės“ versijai kūrė patys liberalcentristai.

Beje, „Biplan“ taip pat nėra originaliosios „Anzelmutės“ autoriai. Kūrinį parašė pernai Anapilin išėjęs tapytojas Algis Skačkauskas, o populiari grupė jį savaip adaptavo.