„Rima Baškienė traukiasi iš politinės rinkimų kovos. Pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymą, dokumentus dėl politinės kampanijos dalyvių registravimo VRK priima 2012 m. balandžio 11 d. - rugpjūčio 10 d. Rima Baškienė neužsiregistravo“, - toks plakatas buvo platinamas po įvairias Šiaulių rajono gyvenvietes ar kaimus.

Tačiau plakatas su tiesa neturi nieko bendra, nes R. Baškienė tikina nesitraukianti iš rinkimų kovos, o kandidatų pareiškinius dokumentus VRK priima nuo rugpjūčio 10 d. iki rugsėjo 10 d.

Pranešime yra ir dar viena klaida – visa tai nustato Seimo rinkimų įstatymas, o ne VRK įstatymas.

„Aš dalyvausiu rinkimuose vienmandatėje apygardoje, bet einu kartu su partija ir nesu savarankiška politinės kampanijos dalyvė“, - DELFI sakė R. Baškienė.

Seimo rinkimuose dalyvaujantys kandidatai gali registruotis savarankiškais arba atstovaujamaisiais rinkimų kampanijos dalyviais. Savarankiški politinės kampanijos dalyviai gali savo vardu atidaryti sąskaitą, rinkti aukas, atlikti kitus finansinius veiksmus, tuo tarpu už atstovaujamuosius politinės kampanijos dalyvius viską atlieka juos iškėlusi politinė partija.

R. Baškienė sako, kad ji į rinkimus eina po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos skėčiu, todėl nesiregistravo savarankiška politinės kampanijos dalyve. Politikė bus atstovaujamoji kampanijos dalyvė.

„Vakar apie 10-13 val. Šiaulių rajone masiškai visuose kaimuose ir miesteliuose nežinomi asmenys, kaimo žmonėms nepažįstami, išnešiojo A4 formato gražaus gero popieriaus, spalvotais atspausdintus lapelius, kuriuose skelbiama, kad neva R. Baškienė traukiasi iš politinės rinkimų kovos“, - DELFI pasakojo R. Baškienė.

Paklausta, kas, jos nuomone, galėjo tokius plakatus platinti, R. Baškienė konkrečių pavardžių minėti nenorėjo, kaltininkas nebuvo nurodytas ir ant plakato. Dėl plakatų politikė kreipėsi į Šiaulių rajono policijos komisariatą, kur, jos teigimu, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šiaulių rajono policijos komisariato viršininkas Ričardas Šiumberevičius DELFI patvirtino, kad policijoje buvo gautas R. Baškienės skundas, o dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo, anot jo, bus apsispręsta per pirmadienį.

„R. Baškienės pareiškimas yra gautas, šiuo metu sprendžiame klausimą dėl procesinio sprendimo priėmimo“, - teigė R. Šiumberevičius.

DELFI primena, kad savarankiškais politinės kampanijos dalyviais Šiaulių kaimiškojoje apygardoje registravosi socialdemokratas Linas Andrulis, „tvarkietis“ Vidmantas Japertas, konservatorius Ernestas Juška, liberalcentristas Rimvydas Tamulaitis, „darbietė“ Ingrida Venciuvienė, „Drąsos kelio“ atstovas Arūnas Juška ir „respublikonė“ Zita Klikienė. 

Socialdemokratų kandidatas L. Andrulis yra verslininkas, jam priklausė turgus Šiauliuose ir Vilniuje valdanti bendrovė „Imortalis“. Ši bendrovė, taip pat įmonė „Lintanas“ ir „Imobiliar“ viešojoje erdvėje buvo siejamos su sklypų pirkimu Vilniaus Šnipiškių rajone, kur siautė tyčiniai padegimai.

„Tvarkietis“ V. Japertas yra Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys, vadovauja įmonei „Šiaulių žemės ūkio technika“.

Konservatorius E. Juška dirba Šiaulių rajono savivaldybės administracijoje. Liberalcentristas R. Tamulaitis yra Kurtuvėnų regioninio parko direktorius, Darbo partijos atstovė I. Venciuvienė buvo išrinkta į Šiaulių rajono savivaldybės tarybą.

Sąrašas