Pagalbos iš Kauno vaiko teisių apsaugos specialistų nesulaukusi S.Vaicekauskienė kreipėsi į Psichologų sąjungą, kad ji patartų, kaip įvykdyti teismo sprendimą.

"Dėl psichologų dalyvavimo vykdymo procese ir po jo. Sutinka geranoriškai padėti. Dar yra derinamai veiksmai, ieškoma išeities. Gal kreipsimės į Vyriausybę. Prie Vyriausybės yra Krizių valdymo komitetas, gal tas padės mums, nes čia Lietuvoje krizė. Seimo nariai kalba taip ir taip, tai, prašau, tegu Vyriausybė padeda", - LNK sakė S.Vaicekauskienė.

Pernai gruodį Kėdainių rajono apylinkės teismo nutartimi 8 metų mergaitės globa suteikta jos motinai L.Stankūnaitei, tačiau šis teismo sprendimas nėra įvykdytas. Šiuo metu mažametė gyvena tetos teisėjos Neringos Venckienės namuose. Globėja mergaitės motinai neperduota, motyvuojant, kad ši atsisako pas ją eiti savo noru. Kovo pabaigoje kilus incidentui Venckų namuose policijai ir antstolei nepavyko įvykdyti teismo nutarties ir perduoti vaiką motinai. Susirūpinimą dėl šio įvykio išreiškė politikai ir visuomenės veikėjai. Trečiadienį paaiškės, ar šis Kėdainių teismo sprendimas teisėtas - savo sprendimą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo paskelbs Klaipėdos apygardos teismas.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas nagrinėja beveik prieš dvejus metus žuvusio Andriaus Ūso baudžiamąją bylą, kurioje jam pateikti įtarimai dėl mažametės D.Kedžio ir L.Stankūnaitės dukters tvirkinimo. Ketvirtadienį bus apklausiama L.Stankūnaitė ir globėja N.Venckienė.

Šį teismą byla pasiekė lapkričio mėnesį Lietuvos Aukščiausiajam Teismui nusprendus ją perduoti iš naujo nagrinėti. Aukščiausiasis Teismas tuomet išaiškino, kad baudžiamojo proceso tęsimas tikrinant pateiktų kaltinimų mirusiam asmeniui pagrįstumą savaime nereiškia nekaltumo prezumpcijos principo pažeidimo. Prokuratūra siekė bylą nutraukti mirus kaltinamajam.

Miręs kaunietis Drąsius Kedys A.Ūsą ir dar kelis asmenis viešai kaltino seksualiai išnaudojus jo mažametę dukterį. Kaltinimai tvirkinimu buvo pateikti tik A.Ūsui, kuris žuvo 2010 metų birželį, apvirtus keturračiam motociklui.

D.Kedžio viešų kaltinimų sulaukę teisėjas Jonas Furmanavičius ir jo sugyventinės sesuo Violeta Naruševičienė nušauti 2009 metų spalį. Prokurorai sako nustatę, kad nusikaltimus įvykdė D.Kedys.

Po žudynių besislapsčiusio D.Kedžio kūnas rastas 2010 metų balandį prie Kauno marių. Teisėsauga teigia, kad jis mirė nesmurtine mirtimi.