Londono Sičio lietuvių pradėta ir jau ketverius metus su partneriais sėkmingai vykdoma programa pernai išsiplėtė į JAV, o šiemet prie programos prisijungia profesionalai iš Beniliukso šalių (Belgijos, Nyderlandų ir Liuksemburgo) bei Lietuvos.

Programoje kviečiami dalyvauti paskutinių bakalauro ir magistro kursų studentai iš Lietuvos, Jungtinės Karalystės, JAV, Beniliukso ir kitų šalių universitetų, rimtai besidomintys tolimesnėmis studijomis, profesine praktika ar karjera Lietuvoje ir užsienyje. Mentorystė vyksta neformalaus bendravimo forma (skambučiai, elektroniniai laiškai, pokalbiai „Skype“ ar susitikimai prie puodelio kavos), jos intensyvumas priklauso nuo mentorių ir studentų aktyvumo.

„Tikimės, kad „LT Big Brother“ mentorių asmeninis pavyzdys ir patarimai padės studentams atrasti sėkmingą karjeros kelią bei išnaudoti savo profesinį potencialą (..) tiek siekiant savo asmeninio bei profesinio tobulėjimo, tiek dirbant Lietuvos labui. Pernai „LT Big Brother“ sulaukė daugiau nei 100 studentų paraiškų iš 12 šalių universitetų, 30 procentų dalyvavusių buvo iš Lietuvos. Šiemet mentorių skaičiui padvigubėjus, tikimės ir dvigubai didesnio studentų aktyvumo“, – sakė programos koordinatorius Londono lietuvių Sičio klubo narys Rytis Vitkauskas.

Pasak trejus metus iš eilės programoje dalyvaujančio Kornelijaus Čelutkos, „Baltcap“ investicijų direktoriaus, kuris į Lietuvą grįžo po darbo finansų centre Londone ir Silicio slėnyje Kalifornijoje, mentorystės ir pagalbos tradicija yra itin stipri šalyse, kuriose jam teko dirbti. Nors Lietuvos verslo pasaulyje tai gan nauja. „Mentorystės ir dalinimosi principai yra itin populiarūs ir naudojami, nepaisant tavo pasiekimų masto. Aš pradėjau mentoriauti jau pirmaisiais savo karjeros metais. Iki šiol jaučiu didelį pasitenkinimą, prisidėdamas prie jaunų ambicingų žmonių sėkmės“, - sakė Kornelijus Čelutka.

Vytautas Liatukas, po mokslų Stokholmo ekonomikos mokykloje, šiuo metu į Lietuvą sugrįžęs ir dirbantis vienoje iš tarptautinių kompanijų Vilniuje, dar būdamas studentas tapo programos „mažuoju broliu“. „Bendraujant su sėkmingos karjeros pasiekusiu mentoriumi, daugiausia naudos gavau, išgirsdamas jo asmeninės sėkmės patirtį, galbūt net padarytas klaidas, siekiant tarptautinės karjeros. Nuoširdus patarimas padeda išvengti tų pačių klaidų ir pasimokyti iš gerosios patirties“, - sakė programos dalyvis.

Šiemetinėje programoje dalyvauja 115 mentorių iš viso pasaulio - didžiųjų brolių ir sesių (angl. „Big Brothers“, „Big Sisters“), tarp kurių – verslo konsultantai, teisininkai, Volstrito ir Londono Sičio finansų, ekonomikos, investicijų specialistai, tarptautinių santykių, rinkodaros, informacinių technologijų bei kūrybinių industrijų ekspertai, verslo vadovai.

Studentai turės galimybę pabendrauti su lietuviais profesionalais iš tokiu kompanijų kaip „Google“, „GetJar“,„JP Morgan Chase“, „BofA Merrill Lynch“, „Barclays“, „McKinsey“, „Boston Consulting Group“ taip pat su Europos Komisijos, Europos Parlamento ir kitų tarptautinių organizacijų atstovais.

„Šioje mentorystės programoje po pasaulį pasklidę lietuviai, nesvarbu kur gyventų - Vilniuje, Niujorke, Londone ar Singapūre, vieni kitiems padeda pasirinkti geriausiai tinkantį karjeros ar mokslų kelią. Taip yra tvirtinami išvykusiųjų tarpusavio ryšiai, dalyvaujama Lietuvos ekonominiame gyvenime, perteikiama vertinga pasaulyje įgyta patirtis“, - programos plėtra džiaugėsi GLL | Global Lithuanian Leaders vadovė Dalia Venslovaitė.

Kaip teigia „LT Big Brother“ koordinatorė Lietuvoje Kotryna Gailiūtė, šiemet programoje atsiradusi Lietuvos kryptis, pirmiausia leis išvykusiems studentams palaikyti ryšį su Lietuvoje dirbančiais profesionalais.

„Studentams mentoriai padeda patardami bendrais karjeros planavimo klausimais, ieškant darbinės praktikos ar galimybės magistrantūros/doktorantūros programoms, aptariamas darbo paieškos procesas“, – pasakojo K.Gailiūtė.

Iniciatyvą palaiko ir mentorystės naudą gerai suprantančios įmonės bei institucijos. Šiais metais projektas sulaukė rėmėjų pagalbos – projektą remia SEB bankas ir Užsienio reikalų ministerija.

Programą organizuoja Londono lietuvių Sičio klubas „Lithuanian City of London Club“ (LCLC), pasaulinis lietuvių profesionalų tinklas „GLL | Global Lithuanian Leaders” (GLL), Volstryte dirbančių lietuvių klubas „Wall Street Lithuanian Club“ bei Beniliukso šalyse dirbantys lietuviai, savo sričių profesionalai.

Daugiau informacijos apie projektą ir jo dalyvavimo sąlygas galima rasti interneto svetainėje www.ltbigbrother.com. Kandidatų paraiškos į vieną iš regionu pasirinktinai laukiamos iki balandžio 5 dienos.