"Šiandien Europai kylantis iššūkis yra ne rizika virsti federacine supervalstybe ir mūsų tautinių tradicijų erozija, bet galimybė subyrėti, - teigė jis savaitraščiui "Expresso". - Sunku sutelkti Europą nekeičiant jos prigimties, kai yra 25 ar 27 valstybės narės".

J.Barroso sakė, kad jam nerimą kelia "tam tikros populistinės kairiosios ir dešiniosios partijos <...> kurios mėgina suversti Europai atsakomybę už konkrečios šalies nekompetenciją ar trūkumus".

EK pirmininkas teigė būsiąs patenkintas, jeigu per penkerius jo kadencijos metus Europa "sėkmingai išsiplėstų dar keliomis narėmis, jeigu ji pažengtų konkuruodama pasaulyje ir tarptautinėje arenoje sugebėtų užimti aiškesnę ir pozityvesnę padėtį".

Paklaustas apie Turkijos įstojimą į ES, J.Barroso tvirtino, kad "Europa negali būti krikščionių klubas".

"Europai nereikia gėdytis savo krikščioniškų ištakų, tačiau turime duoti musulmoniškajam pasauliui galingą ženklą, priimdami šalį, kurioje daugumą gyventojų sudaro musulmonai".

Tačiau jis pridūrė, kad Turkijos įstojimo nereikia laikyti savaime suprantamu dalyku. "Mes spręsime šią problemą ne slėpdami savo dvejones, bet aiškiai aptardami šį klausimą", - teigė J.Barroso.