"Tai rodo, kad mūsų visuomenėje nebelieka neliečiamųjų ir prieš įstatymą visi daromės lygūs, ir kad šiandien policija sugeba pati spręsti savo vidines problemas", - Žinių radijui sakė I.Degutienė.

"Nežinau ir nespėliosiu, kaip baigsis šis tyrimas, tačiau turiu vilties, kad po to sumažės skeptikų, teigiančių, kad Lietuvos teisėsaugą valdo nepajudinami klanai", - teigė parlamento vadovė.

Konservatorių vicepirmininkė I.Degutienė pabrėžė, kad šiuo atveju svarbų vaidmenį vaidina naujojo generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio įsteigta policijos imuniteto valdyba, kuri ir atlieka prokuratūros vadovaujamą tyrimą.

Oficialiai skelbiama, kad tyrimas buvo pradėtas dėl galimo piktnaudžiavimo ir tarnybos pareigų neatlikimo, nesuteikiant prokurorams visos turimos informacijos apie asmenis, galinčius duoti parodymus dėl Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymo aplinkybių. Šiais nusikaltimais įtartas vėliau negyvas rastas Drąsius Kedys, kuris aukas ir kai kuriuos kitus asmenis viešai kaltino seksualiai išnaudojus jo mažametę dukrą.

Įtarimai jau pareikšti penkiems policijos pareigūnams, tarp jų - pirmadienį iš pareigų atsistatydinusiam policijos vadovo pavaduotojui Visvaldui Račkauskui. Jis įtariamas dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo ar disponavimo juo.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis antradienį apklaustas kaip specialus liudytojas - tai reiškia, kad jis apklaustas apie savo galimai padarytą nusikaltimą, tačiau nėra pakankamai duomenų pareikšti jam įtarimus.

I.Degutienė interviu sakė mananti, kad policijos imuniteto tarnyba galėtų atnaujinti tyrimą ir dėl pernai Marijampolės kriminalistų viešai išsakytų kaltinimų V.Račkauskui ir kitiems aukštiems teisėsaugos pareigūnams kontrabandininkų dangstymu.

"Jeigu pernykštę istoriją būtų nagrinėjusi imuniteto tarnyba, galbūt ta istorija irgi būtų pasibaigusi kitaip. Galbūt siekiančiai iš vidaus apsivalyti policijai ir šiandien vertėtų tą bylą atnaujinti", - kalbėjo Seimo pirmininkė.