"Aš manau, kad šitoje vietoje prezidentė tiesiog nusileido visiškam populizmui ir niekam daugiau", - BNS ketvirtadienį sakė V.Nekrošius.
Teisininko teigimu, N.Venckienė sulaužė teisėjo priesaiką ir nusipelnė būti atleista.

"Atleidimo nusipelno. Absoliučiai", - sakė teisininkas.

Prezidentūra ketvirtadienį pranešė, jog D.Grybauskaitė nusprendė neatleisti N.Venckienės iš Kauno apygardos teismo teisėjos pareigų.
Šalies vadovės nuomone, Teisėjų garbės teismo pasiūlyta sankcija dėl viešų N.Venckienės pasisakymų apie pedofilijos bylą tyrusius teisėjus yra neadekvati teisėjos prasižengimui.

Teisėjų garbės teismas sprendimą, kuriuo siūloma atleisti teisėją iš darbo, priėmė pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos teismų istorijoje. Šalies vadovės teigimu, tokia sankcija nebuvo siūlyta už kur kas didesnius teisėjų prasižengimus, padariusius didelę žalą visuomenei ir valstybei, sakoma prezidentės spaudos tarnybos pranešime.

Teisėjų garbės teismas pirmadienį nusprendė pasiūlyti prezidentei atleisti N.Venckienę iš Kauno apygardos teismo teisėjos pareigų dėl jos viešų pasisakymų apie vadinamąją pedofilijos bylą nagrinėjusius teisėjus.

Sprendimas priimtas konstatavus, kad teisėja N.Venckienė šiurkščiai pažeidė Teisėjų etikos kodekso reikalavimus, pažemino teisėjo vardą ir padarė žalos teismų autoritetui visuomenėje. Garbės teismo nuomone, toks teisėjos elgesys nesuderinamas su teisėjo pareigomis.

N.Venckienė Panevėžio apylinkės teismui nutraukus vadinamąją pedofilijos bylą žurnalistams teigė, kad tai padarę teisėjai yra "korumpuoti kyšininkai", kurie neva dengia "iškrypėlių klaną". Kitame interviu "Kauno dienai" N.Venckienė sakė: "Labai gaila, kad per išgamas, iškrypėlius teko palaidoti brolį, tačiau aš tikiu likimu ir tikiu, kad viskas sugrįš gyvenime".