„Parodykite, ką turite ir tada kalbėsime“, – Vilniaus apygardos teisme pareiškė R. Savickas, kurio įgaliojimai yra sustabdyti. 51 metų vyras šiuo metu verčiasi privačia teisininko praktika.

Jo 49 metų žmona V. Savickienė, kurią prezidentė Dalia Grybauskaitė iš pareigų atleido praėjusių metų lapkričio 5-ąją, kol kas yra bedarbė – oficialiai užsiregistravo Panevėžio darbo biržoje. Beje, V. Savickienė šalies vadovę yra padavusi į teismą – reikalauja ne tik panaikinti jos dekretą, bet ir priteisti 100 tūkst. Lt.

Antstolio Andriaus Bespalovo kontoroje referente dirbanti 25 metų Savickų dukra šiuo metu yra motinystės atostogose.

Panevėžyje gyvenančiai teisininkų šeimai penktadienio rytas prasidėjo kelione į Vilnių – čia trijų teisėjų kolegija pirmą kartą atvertė Savickams iškeltą baudžiamąją bylą. Tačiau tik atvertė – į teismo posėdį Savickai atvyko be advokatų.

Kaltinamieji aiškino, kad su gynėjais nespėjo sudaryti atstovavimo sutarčių – esą šie nesutiko atstovauti teisme, kol nežino teismo posėdžių datų. Savickai žadėjo gynėjais pasirūpinti iki birželio 1-ąją numatyto posėdžio.

Advokatu buvo pasirūpinęs tik kartu su Savickais teisiamas bankroto administratorius Algis Kleiva – 59 metų radviliškiečiui atstovauja teisininkas Rimas Andrikis.

Kol teismas bylos nepradėjo nagrinėti iš esmės, R. Savickas visos šeimos vardu paprašė panaikinti jiems paskirtas kardomąsias priemones – rašytinius pasižadėjimus neišvykti be pareigūnų žinios.

„Mes esame sąmoningi piliečiai, neturime ketinimų neatvykti į teismo posėdžius“, – aiškino R. Savickas.

Vaiva Savickienė ir Justė Savickaitė
Tačiau paaiškėjo, kad bylą perduodamas nagrinėti teisiamajame posėdyje teisėjas Stasys Lemežis jau panaikino R. Savickui skirtą kardomąją priemonę, nes darbo reikalais jam esą reikia išvykti į Baltarusiją. Tuo tarpu V. Savickienei ir J. Savaickaitei skirti apribojimai taikomi iki šiol.

„Manau, kad šioje vietoje teismas padarė klaidą“, – komentuodamas nutartį dėl kardomosios priemonės panaikinimo R. Savickui sakė valstybės kaltinimą palaikantis Generalinės prokuratūros prokuroras Justas Laucius. Teismo nutartis yra galutinė, todėl prokuroras jos negalės apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

Savo šeimos vardu R. Savickas teismo prašė ir leisti pasidaryti visų byloje esančių vaizdo ir garso įrašų kopijas – esą jie norėtų išstudijuoti, kas yra užfiksuota slaptai darytuose įrašuose.

Pateikti įrašus Panevėžio teisėjas teigia prašęs ir prokuroro, tačiau esą su juo nepavyko susikalbėti. „Esu matęs tik tris įrašus, kur buvo filmuota mano darbo kabinete su Kleiviene (kaltinamojo A. Kleivos žmona – aut. past.)“, – teigė R. Savickas.

Teismas kaltinamajam pasiūlė kreiptis į prokuratūrą – pateikti savo laikmenas, į kurias įrašai bus perrašyti.

DELFI primena, kad ikiteisminį tyrimą atlikusi Generalinė prokuratūra nustatė, kad R. Savickas galimai piktnaudžiavo tarnybine teisėjo padėtimi, klastojo procesinius dokumentus, kurstė valstybės tarnautojui prilygintą asmenį padaryti piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi ir jam patikėto bei jo žinioje esančio svetimo turto iššvaistymą.

R. Savickas kaltinamas ir tuo, jog kyšininkavo – už palankių procesinių sprendimų priėmimą savo nagrinėjamoje civilinėje byloje iš bankroto administratoriaus priėmė 2400 litų kyšį, suklastojo procesinius dokumentus.

Kaltinamajame akte taip pat nurodoma, kad teisėjas dalį jam inkriminuotų veiksmų atliko kartu su kitu teisėju – Arnoldu Šukaičiu, tačiau Seimui nesutikus leisti jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, šiam teisėjui ikiteisminis tyrimas buvo atsisakytas pradėti.

Bankroto administratorius A. Kleiva kaltinamas tuo, kad piktnaudžiavo tarnyba, siekdamas turtinės bei kitokios asmeninės naudos, iššvaistė jam patikėtą ir jo žinioje buvusį svetimą turtą, o taip pat papirko teisėją R. Savicką.

Buvusi Panevėžio apygardos administracinio teismo teisėja V. Savickienė yra kaltinama tuo, kad piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, siekdama asmeninės naudos, kurstė valstybės tarnautojui prilygintą asmenį padaryti piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi bei tikro dokumento suklastojimą ir jo realizavimą.

J. Savickaitė yra kaltinama tuo, kad laikė, gabeno ir panaudojo žinomai suklastotą tikrą dokumentą, ir apgaule savo naudai įgijo svetimą turtą (sukčiavo), panaudodama žinomai suklastotą tikrą dokumentą.

Šie kaltinimai susiję su fiktyvaus nedarbingumo pažymėjimo išdavimu. Nustatyta, kad teisėja dirbusi V. Savickienė paprašė teismo posėdžių sekretorės Virginijos Jacevičienės paslaugos – paklausti, ar gydytoja dirbanti jos sesuo Danutė Navickienė negalėtų išduoti nedarbingumo pažymėjimo teisėjos dukrai J. Savickaitei.

Gydytoja sutiko ir nedarbingumo pažymėjimą J. Savickaitei išdavė jos net neapžiūrėjusi. Šį dokumentą jauna mergina vėliau pristatė Vilniaus miesto antrajam apylinkės teismui, kuriame dirbo posėdžių sekretore.

Gydytoja D. Navickienė ir posėdžių sekretorė V. Jacevičienė prokurorams patvirtino, kad V. Savickienė prašė išduoti fiktyvų nedarbingumo pažymėjimą.

„Fiktyvaus pažymėjimo neprašiau, nes, mano akimis žiūrint, tada dukra jautėsi prastai, - yra sakiusi sakė teisėja, prašiusi sekretorės paklausti, ar būtina pas gydytoją atvežti J. Savickaitę. – Sekretorė sakė, kad sesuo prašė kuriam nors iš tėvų ateiti – aš negalėjau, tad nuėjo R. Savickas, bet jis taip ir nesuprato, ko jį kvietė“.

Teisėja aiškino, kad gydytoją D. Navickienę ji pažinojo ne vienerius metus ir visada į ją kreipdavosi ligos atveju. „Ji buvo labai gera mano draugė daugybę metų“, – patikino V. Savickienė.