“Hakeriai” terorizuoja kompiuteriniais virusais bei atsisakymo aptarnauti (Denial of Service, DoS) atakomis. Tačiau didžiausią pavojų kelia tie su organizuotomis nusikalstamomis struktūromis susiję įsibrovėliai, kurie siekia įsilaužti į kompiuterius, praneša JAV Federalinių tyrimų biuras (FTB).

Pavojingiausios organizuotos nusikalstamos “hakerių” grupuotės buriasi Rusijos mafijoje, teigia saugos ekspertai. Rusijos mafija savo veiklai pasitelkia nemažai verslo struktūrų buvusioje Tarybų Sąjungoje ir atlieka vis sudėtingesnius kompiuterinius nusikaltimus.

Kad nelegaliai pasipelnytų, šios grupuotės prasiskverbia į kompiuterius JAV ir kitose Vakarų valstybėse, sako Džonas Collingwoodas iš FTB Ryšių su visuomene tarnybos.

Pasak FTB, 40 kompanijų iš 20 valstybių identifikuotos kaip Rytų Europos organizuoto nusikalstamumo struktūrų taikiniai. Grupuotės jau pavogė daugiau kaip 1 mln. kreditinių kortelių numerių.

Rusijos mafija veikia 50 šalių ir turi atstovus kiekviename didesniame mieste.

Saugos ekspertai teigia, kad Rusijos mafijos įsilaužėlių grupuotėse dažnai veikia buvę KGB agentai, kurie juodam darbui užverbuoja dvidešimtmečius “hakerius”. Jaunieji įsilaužėliai paprastai atsiliepia į reklaminius mafijos skelbimus, siūlančius gerai apmokamą darbą programuotojams.