ES ir Rusijos viršūnių susitikime Komisija pareikalaus, kad Rusija pasiaiškintų dėl šios bylos, pareiškė antradienį ES užsienio reikalų komisaro Chriso Patteno (Kriso Pateno) atstovas spaudai Diego de Ojeda (Diegas de Ocheda).

Pasak jo, "Jukos" byla "sukėlė tam tikrą reakciją, taip pat ir Rusijos rinkose, kuri mums kelia susirūpinimą ir gali būti grėsminga ES ir Rusijos ekonominės zonos kūrimo procesui". Tuo pat metu jis pridūrė, kad ES "neketina kištis į "Jukos" bylos, kuri yra Rusijos jurisdikcijos vidaus reikalas, detales".

Ch.Pattenas dalyvaus ES ir Rusijos viršūnių susitikime, kuris ketvirtadienį vyks Romoje.

EK išplatintame pareiškime pabrėžiama, kad nagrinėdama "Jukos" bylą Rusijos valdžia turi "taikyti įstatymą nepasirinktinai, proporcingai ir be diskriminacijos. Kaltinamiesiems turi būti garantuotas nešališkas procesas, kurio metu jie privalo turėti realią galimybę gintis".

"Šių esminių principų negerbimas, - pažymima jame, - sužlugdys pažangą, kurios Rusija pasiekė per keletą pastarųjų metų, stengdamasi sudaryti palankias sąlygas prekybos plėtrai ir tiek Rusijos, tiek užsienio kompanijų investicijoms" . Pažeidus juos "taip gali būti sustabdytas Rusijos integracijos į bendrą Europos ekonominę erdvę procesas", - sakoma EK pareiškime.