Šis žingsnis lyginamas su kitu ginčytinu “Microsoft” poelgiu – sujungti “Windows” operacinę sistemą ir “Internet Explorer” naršyklę.

“Windows Media Player 8” bus pilnai integruota į būsimą “Windows XP” OS, pakeisiančią “Windows” 95, 98, ME ir 2000 versijas. Panašus “Internet Explorer” “surišimas” su OS padėjo “Microsoft” laimėti naršyklių karą prieš “Netscape Navigator” ir tai buvo pagrindinis ginčų objektas antimonopolinėje byloje, vis dar laukiančioje federalinio apeliacinio teismo sprendimo.

“Windos Media Player 8” pratęs “geriausias” korporacijos tradicijas. Ji netgi žada pažengti dar toliau, nei su “Internet Explorer”: naujausia grotuvo versija bus galima naudotis tik vartotojams, naudojantiems “Windows XP” OS versiją. “Windows Media Player 7” ir toliau bus nemokamas, nesusietas su operacine sistema grotuvas.

Kai kurie analitikai buvo kritiškai nusiteikę dėl “Internet Explorer” prijungimo prie “Windows”.

Kartojami seni kompanijos argumentai, išsakyti integruojant “Internet Explorer” į operacinę sistemą, kad “Windows Media Player 8” turi naujų savybių, kurios, norint optimaliausiai jas išnaudoti, reikalauja artimos grotuvo ir “Windows XP” integracijos.

“Yra keletas “Windows Media Player” savybių, kurios gali būti panaudotos tik su “Windows XP”,” teigė “Microsoft” “Windows Media Player” gamybos direktorius Jonathanas Usheris. “CD įrašymo ir DVD filmų peržiūros galimybių nebuvo ankstesnėse produkto versijose.”