Klausimas

Sveiki, Andrėja.

Man 25 m., mano oda mišri, inkštiruota. Neseniai kosmetologiniame kabinete atlikau veido valymą. Kosmetologė nuvalė nešvarumus, padarė lengvą veido masažą, o inkštirus tiesiog išspaudė. Ar tai efektyvus veido valymo būdas? Kažkur skaičiau, kad spaudyti spuogus ir inkštirus - jau pasenęs ir neefektyvus metodas. Prašau pakonsultuokite, nes sumokėjau gana nemažai, ir nežinau ar verta toliau ten lankytis.

Iš anksto dėkinga, Elena.

Atsakymas

Miela Elena,

mechaninis veido valymas - tai pati efektyviausia ir greičiausia priemonė išvalyti odą, tik labai svarbu, kaip jis atliekamas. Šiais laikais yra įvairių priemonių, kurios sumažina neigiamus šalutinius reiškinius. Dabar labiau rekomenduojama mini - odos valymas: oda negarinama, o spec. kaukių pagalba "atidaromos" poros, po to išvaloma (tiek kiek valosi, o ne spaudžiant iki mėlynių), po to dedami koncentratai, kurie sutraukia poras bei nuramina odą, procedūra baigiama alginatų kauke, kuri ne tik pašalina odos raudonį, bet ir stipriai drėkina odą. Tokias procedūras Jūs galite daryti 1-2 kartus per 2 mėn. Jų metu oda ne tik valoma, bet kartu atstatoma odos drėgmės balansas, oda tampa lygesnė, švelnesnė.

Jūsų atveju man sunku pasakyti, ar kosmetologė gerai atliko savo darbą, labai svarbu, kaip Jūsų oda jautėsi po to, ar matėte skirtumą, ar paraudimai greitai dingo (pvz. dirbant su šveicarų "Slevert Thermal" po nesunkaus veido valymo paraudimu nebūna iš viso), ir pan.

Sėkmės, Andrėja