Šis kirminas yra nekenksmingas ir nesunaikina apkrėstojo kompiuterio duomenų, tačiau didelis kiekis elektroninių laiškų, kuriuos jis išsiunčia kitiems kompiuteriams gali sumažinti tinklo pralaidumą, pareiškė Ianas Hameroffas, bendrovės “Computer Associates” vadovas, kuri teikia saugumo ir antivirusinės apsaugos sprendimus.

Jis pareiškė, kad virusas “plinta vidutiniu greičiu ir niekur dar nepaskelbta epidemija. Jo paskirtis gana keista – kaip politinių žinučių pernešėjas”.

Gausybės laiškų siuntimo virusas atspindi paskutinius susirėmimus tarp Izraelio ir Palestiniečių. Praėjusiais metai abi konfliktuojančios pusės surengė kelis išpuolius ir suniokojo priešininkų interneto svetaines.

Nors praeityje jau buvo politinių virusų, tačiau “Injustice” šiuo metu yra potencialiai pats efektyviausias.

Virusas egzistuoja kaip prie elektroninio laiško prisegtas failas. Šio laiško pavadinime yra įrašyta: “ RE: Injustice”, o po to seka žinutė:

“Brangus (“Outlook” vartotojo vardas) Ar jūs išsiuntėte prisegtą žinutę? Aš to iš jūsų nesitikėjau!”

Šis kirminas yra “Visual Basic” skriptas su pavadinimu “INJUSTICE.TXT.VBS”. Atidarytas failas parodys priešišką Izraeliui žinutę:

Žinutė prasideda taip: “PRAŠAU ATLEISTI UŽ SUTRUKDYMĄ. Atminkite, kad vieną dieną JŪS galite atsidurti tokioje pačioje situacijoje. Mums reikalinga bet kokia pagalba”. Likusi žinutės dalis aprašo dvylikamečio Palestiniečio berniuko žūtį.

Virusas savaime išsisiunčia penkiasdešimčiai pirmųjų “Outlook” programos adresų, kartu aštuoniolikai Izraelio vyriausybės adresų, aštuonioms organizacijoms ir Izraelio oficialios interneto svetainės administratoriui.

Galiausiai, “Injustice”, pasinaudodamas “Microsoft Internet Explorer” programa, atidaro šešis langus su įvairiomis nuorodomis į interneto svetaines, įskaitant elektroninę peticiją Junginių tautų vyriausiajam žmogaus teisių gynimo atstovui.