„Reikia rinkti geriausius asmenis. Per didelė prabanga pataikauti partijoms. Nesu įsipareigojusi nė vienam asmeniui, kad va, būsi premjeras ar ministras. Bus laiko pasitarti prieš antrą turą. Šansų į jį praeiti man šiandien vis daugiau“, - kalbėjo K. Prunskienė.

Ji jau anksčiau teigė, kad laimėjusi rinkimus siūlytų formuoti kitos sudėties Vyriausybę. Anot kandidatės, Andriaus Kubiliaus vadovaujamas ministrų kabinetas nesėkmingai kovoja su krize ir siekia surinkti planuotas biudžeto pajamas.

Biudžetą esą reikia pildyti ne mokesčių didinimo, o verslo stiprinimo sąskaita. K. Prunskienė siūlė imti paskolas, investuoti į perspektyvius verslus, infrastruktūrą, energetiką, transporto sektorių, butų renovaciją. Tai esą būtų protingiau nei mokėti bedarbio pašalpas.

„Nemanau, kad visas Seimas klūpodamas meldžiasi už A. Kubilių“, - svarstė buvusi žemės ūkio ministrė apie paramą galimam Vyriausybės keitimui. Jei parlamentas dukart iš eilės nepritartų siūlomam kandidatui į premjerus, reikėtų skelbti pirmalaikius rinkimus. K. Prunskienės manymu, politikai tuo nesuinteresuoti, todėl esą pritartų jos siūlomai kandidatūrai.

„Visi svarsto, ar prezidentas sugebės sutarti su konservatoriais. Tai nėra didžiausia problema“, - tikino ji ir pridūrė, kad „niekas prezidentui, ypač tokiam užsispyrusiam kaip aš“, įpiršti premjero.

K. Prunskienė gyrė pirmosios Vyriausybės, kuriai ji vadovavo, formavimą. Tuomet esą nebuvo „jokio partinio formavimo principo“. Tačiau kai kuriuos ministrus pasiūlė tam tikros struktūros, pavyzdžiui, pramonės ministru tapo pramonininkų atstovas Rimvydas Jasinavičius.

Komentuodama Vyriausybės veiksmus kovojant su krize K. Prunskienė svarstė, kad gali būti siekiama priversti kai kurias bendroves bankrutuoti, perskirstyti kapitalą „palankumą turinčių grupių naudai“, o po to grąžinti ankstesnius – mažesnius mokesčius.

Paklausta, kaip, tapusi prezidente, bendrautų su verslo visuomene – „per tarpininkus ar kaip iki šiol“, K. Prunskienė nusijuokė: „Kam man jie reikalingi?“ Anot jos, patarėjai yra žmonės, kuriems ji pati turėtų patarti, kaip patarinėti. Patarėjas esą turi organizuoti susitikimus. Jei patarėjai taptų prezidento ar kito pareigūno partneriu, vienas į vieną ausį sakytų viena, kitas į kitą – kita.

Kandidatė taip pat pareiškė, esą Lietuva išprovokavo Baltarusiją statyti atominę elektrinę netoli Vilniaus.