Klausimas

Trumparegystė man nuo 6 metų. Tuomet turėjau akinius, kurie buvo skirti žiūrėjimui į tolį (-1). Regėjimas ypač pablogėjo, kai buvau 14-15 metų, tada akinių dar pastoviai nenešiojau, ir po kokių 2 metų nusipirkau kontaktinius lęšius, tačiau regėjimas ir toliau silpo, kamavo dažni akių uždegimai, todėl nusprendžiau nešioti akinius. Dabar man 23 metai, akinius nešioju jau daugiau kaip metus. Pas gydytoją lankausi kasmet, bet kaskart atėjus vis pasako, kad regėjimas vėl kažkiek pasilpęs ir priskiria dar stipresnius akinius (anksčiau - lęšius). Šiuo metu nešioju -4.75 akinius, bet akys mato nevienodai, kairė 9 eilutes, dešinė - 4 (dešinė silpsta, o kairė - jai, be to, dar ir astigmatizmas - mato tiek pat kiek ir anksčiau). Norėčiau paklausti:

1. Ar būtina, kad abi akys matytų vienodai, galbūt, kai viena mato geriau, jai didesnis krūvis ir ji dar labiau silpsta? Ar yra būtina nešioti tokius akinius, kad akys vienodai matytų?

2. Kiek dar gali tęstis tas regėjimo silpimas. Man buvo, vadinama "mokyklinė trumparegystė", bet ir dabar dar nenustoja silpti regėjimas. Ar turi tam įtakos tai, kad ilgai (8-9 val.) dirbu kompiuteriu?

3. Ar dažnas akių uždegimas galėjo turėti įtakos tokiam regėjimo nusilpimui?

Dėkoju

Atsakymas

1) Patarčiau nešioti akinius, kad akytės matytų vienodai.

2) Tai dažnai yra genetiškai nulemta ir niekas tiksliai nežino.

3) Manau, akių uždegimas įtakos neturėjo.

Saulius Galgauskas