“Trend Micro” tarnautojams susirūpinimą kelia tai, kad virusas plito naktį. Jie nerimauja, kad išaušus rytui reikalai gali labai pablogėti. Protrūkio galimybė visame pasaulyje labai nedidelė, nes virusą platinantis laiškas parašytas itališkai.

Remiantis “Trend Micro” padalinio vadovo Davido Perry’o žodžiais, virusu, pavadintu “Cartolina” (itališkai) arba “Atvirutės” (lietuviškai) vardu, užsikrėtė penkios Italijos, trys Vokietijos ir dvi Prancūzijos bendrovės.

“Tai didžiulė invazija, ypač žinant, kad viskas vyko antrą ar trečią valandą ryte,- sako Perry’s. –Tuo laiku, kai žmonės Europoje tik pradės dirbti, virusas vidurnaktį turėtų smogti Kalifornijoje.” Perry’s neįvardino nukentėjusių bendrovių, tik užsiminė, kad viena jų, norėdama susidoroti su virusu, buvo priversta išjungti savo elektroninio pašto tarnybinę stotį.

“Cartolina” yra bjauraus “LoveLetter” viruso variantas, kuris, beje, ir dirba tokiu pat principu. Virusas, suradęs auką, išsiunčia savo kopiją visiems aukos adresų knygutėje esantiems įrašams. Jis taip pat pakeičia pradinį Internet Explorer puslapį italų muzikos tinklapio adresu http://www.vije.it.

Virusas atkeliauja kartu su tokiu laiško pavadinimu: “C’e una cartolina per te!” (Tau atvirutė). Žinutės tekstas atrodo taip: “Ciao, un tuo amico ti ha spedito una cartolina virtuale... mooolto particolare! (Labas, draugas tau siunčia virtualų atviruką... Labai ypatingą!).” Prie laiško prijungtas virusas, pavadintas “CARTOLINA.VBS”.