A. Paulauskas penktadienį dalyvavo DELFI interneto konferencijoje, kurioje atsakinėjo į skaitytojų klausimus, kurioje netikėtai pareiškė, kad nežino, ar jo sutuoktinė baigė universitetines studijas. Į klausimą, ar jo „žmona pagaliau baigė mokslus“ Naujosios sąjungos lyderis nebuvo tikras savo atsakymu: „Baigė. Ar nebaigė, nežinau, reikia paklausti“.

Nesidomi medžiokle

Aplinkos ministras sulaukė klausimų apie Vyriausybė patvirtintas ir į Seimą atkeliausiančias Medžioklės įstatymo pataisas, kuriomis numatyta, jog sklypų savininkams, kurie davė sutikimą medžioti jų miškų plotuose, bus mokamos kompensacijos, o nesutinkantieji - medžiotojus turės informuoti raštu.

Tačiau A. Paulauskas sako, kad pats nėra medžiotojas, todėl Seimui svarstant teisės akto pataisas neketina dalyvauti parlamento posėdžiuose ir šiuo klausimu balsuoti.

„Aš nesu medžiotojas ir nebalsuoju dėl tokių įstatymų. Nedalyvausiu posėdyje. <...> Dabartinis projektas gimęs Seime ir inicijuotas Seimo narių. Priimant šitą įstatymą privačių miškų savininkams reikia kelti tą problemą, kad Seimo nariai balsuodami galėtų apsispręsti“, - skaitytojams patarinėjo aplinkos ministras.

Griežia dantį ant V.Blinkevičiūtės?

A. Paulauskas, be kita ko, išreiškė nuomonę, kad pramogų ir televizijos žvaigždžių priėmimas į partiją ar kandidatų sąrašą nėra kuo nors nederamas. Pasak jo, partija specialiai tokių pastangų nedėjo, tačiau esą šie žmonės glaudžiai bendrauja tarpusavyje, todėl įkalba vieni kitus imtis vienos ar kitos veiklos.

Pasak socialliberalų lyderio, Seimo narėmis pretenduojančios tapti aktorė Gražina Baikštytė bei dainininkė Daina Bilevičiūtė puikiai išmano meno ir kultūros sritis, todėl, jeigu pateks į Seimą, galės dirbti Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete (ŠMKK).

„Nevadinkim žvaigždėmis, bet mūsų partijoje yra nemažai kultūros, meno žmonių ir, be abejo, jie bendrauja su savo kolegomis, ir gali daryti įtaką jų apsisprendimui. Tarkim, Artūras Orlauskas yra mūsų partietis ne vienerius metus, prezidiumo narys. Dabar sąrašą papildė G. Baikštytė, įstojusi į mūsų partiją. Reikalingi žmonės, kurie supranta tos profesijos problemas, žmonių, dirbančių kultūroje, mene problemas, ir yra pasiryžę jas spręsti“, - svarstė Naujosios sąjungos pirmininkas.

Tuo tarpu politinius perbėgėlius A. Paulauskas sakosi vertinąs itin neigiamai. Žinia, siekdama išsilaikyti socialinės apsaugos ir darbo ministrės poste, Naująją sąjungą 2006 m. gegužę paliko Vilija Blinkevičiūtė, perbėgusi pas koaliciją, be socialliberalų, suformavusius socialdemokratus.

2006 m. liepą socialliberalų frakciją Seime paliko ir šiuo metu su valstiečiais liaudininkais į parlamentą kandidatuoja Artūras Skardžius. Šių metų liepą iš partijos ir frakcijos pasitraukė Gediminas Jakavonis – politikas taip pat pasuko pas valstiečius liaudininkus.

„Aš labai neigiamai vertinu visu perbėgėlius, nes tai suardo ir politinį žemėlapį, kurį sudaro rinkėjas rinkimų metu. Tai neleidžia partijoms įgyvendinti savo programų, tai iškraipo politines proporcijas, nutrina ideologines ribas. <...> Dažniausiai tai rodo, kad žmogus negalvoja, kad politikoje viešieji interesai, bendras gėris turi dominuoti virš asmeninių interesų“, - sakė A. Paulauskas.

Jis, be kita ko, paminėjo, jog su G. Jakavoniu nuomonės išsiskyrė dėl prieštaringai vertinamo verslininko Rolando Zujevo vagonėlio, pastatyto pajūrio zonoje, likimo. Tačiau pats A. Paulauskas tikino neinicijuosiantis šio vagonėlio pašalinimo nuo jūros kranto, nes sprendimus šiuo atveju turi atlikti teismai.

„Dėl R. Zujevo pažeidimų yra jam iškeltos ar 8, ar 9 administracinės bylos, dėl visų jis apsiskundęs teismui, bet, manau, jis yra neteisus, ir teismui išnagrinėjus, jam teks nustumti vagonėlį iš pajūrio zonos“, - sakė A. Paulauskas.